Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚJ: Biało-czerwoni lepsi od Egiptu

MŚJ: Biało-czerwoni lepsi od Egiptu

Polscy juniorzy postawili kolejny krok w stronę dziewiątego miejsca tegorocznych mistrzostw świata. Choć w pierwszym secie Egipcjanie triumfowali, to podopieczni trenera Bednaruka zdołali w kolejnych partiach przejąć inicjatywę i wygrać w meczu 3:1.

Początek pierwszego seta pokazał, że nie będzie to łatwe spotkanie dla biało-czerwonych. Gra toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Przez większość partii minimalnie na prowadzeniu znajdowali się reprezentanci Egiptu, którzy doskonale prezentowali się w bloku. Polacy jednak nie odpuszczali i również świetnie radzili sobie w tym, ale także innych elementach. Taka zacięta gra spowodowała, że wszystko rozstrzygało się dopiero w końcówce. W niej decydująca okazała się zagrywka – błąd w niej polskiej drużyny i punkt zdobyty przez Egipcjan dał piłkę setową tym drugim. Po chwili została ona wykorzystana i Egipt przypieczętował zwycięstwo 25:23.

Uskrzydlona wygraną w poprzednim secie ekipa z Afryki bardzo dobrze rozpoczęła drugą odsłonę meczu. Po kilku akcjach na tablicy wyników widniał wynik 6:3 dla gospodarzy i wydawało się, że to dopiero początek marszu tego zespołu po kolejną wygraną. Jednak podopieczni trenera Jakuba Bednaruka zmobilizowali się i szybko doprowadzili do remisu 7:7. Dalej partia była bardzo zacięta, wyrównana. Tuż przed drugą przerwą techniczną Polakom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Okazało się ono kluczowe, ponieważ dało minimalny komfort w grze gościom. W końcówce biało-czerwoni doskonale zaprezentowali się w bloku, co ostatecznie przyczyniło się do ich zwycięstwa 25:21.

Trzecia odsłona spotkania to ponownie bardzo wyrównana gra z obu stron. W tym secie jednak w odróżnieniu do poprzednich Polacy popełniali więcej błędów, ale mimo tego mogli toczyć walkę punkt za punkt. W dalszej fazie seta trwała wymiana ciosów obu zespołów, w szczególności w bloku. Ten element oraz skuteczne ataki okazały się kluczowe w końcówce, w której lepiej zagrali biało-czerwoni i ostatecznie wygrali 25:21.

Czwarta partia to początkowo lepsza postawa Egipcjan, którzy po kilku rozegranych akcjach prowadzili 6:3. Polska jednak szybko skoncentrowała się i doprowadziła do remisu 6:6. Od tego momentu to właśnie podopieczni trenera Jakuba Bednaruka rządzili i dzielili na boisku. Po chwili mieli już trzypunktową przewagę i był to dopiero początek ich dominacji. Egipt był zrezygnowany, popełniał coraz więcej błędów, ich gra załamała się. Polacy grali bardzo skutecznie, pewnie krocząc do końcowego triumfu. Parę minut później stało się to faktem, goście postawili kropkę nad i, wygrywając 25:17.

Egipt – Polska 1:3
(25:23, 21:25, 21:25, 17:25)

Egipt: Saleh (8), Abouelella (1), Omar (8), Elashry (1), Seliman (7), Ahmed (17), Noureldin (libero) oraz Ewais (6) i Eid (4)
Polska: Bieńkowski (1), Lemański (3), Śliwka (21), Szymura (16), Gryc (16), Mordyl (11), Popiwczak (libero) oraz Komenda (1), Halaba (3) i Kania