Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mihajlo Stanković: Mogę się jeszcze wiele nauczyć

Mihajlo Stanković: Mogę się jeszcze wiele nauczyć

fot. archiwum

- Chciałbym, żeby jak najwięcej drużyn z Europy wywalczyło kwalifikację olimpijską w Pucharze Świata, bo wtedy w kolejnym turnieju, w którym o przepustkę na igrzyska zagra Serbia, będzie jej łatwiej - ocenił zmagania drużyn narodowych Mihajlo Stanković.

W sierpniu przyjechałeś do Polski. Jak się czujesz w Bełchatowie?

Mihajlo Stanković: – Na początku, dopóki nie poznałem kolegów z drużyny, było mi trochę trudno. Nie znałem miasta, nie wiedziałem co gdzie jest. Właśnie chłopaki z zespołu i ludzie z klubu bardzo mi pomogli. Teraz wszystko jest naprawdę bardzo dobrze. Im więcej czasu mija, tym ze wszystkim radzę sobie lepiej.

Na pewno wiele słyszałeś o atmosferze w polskich halach. Z czym tobie kojarzy się PlusLiga?– Siatkówka jest bardzo popularna w Polsce. Oczywiście słyszałem wiele o polskich kibicach i atmosferze, jaką potrafią stworzyć w czasie meczu. Kilku moich kolegów z reprezentacji grało w PlusLidze i dużo opowiadali mi o tym, że w tym kraju hale są zawsze pełne. Na temat Skry mówili, że to jeden z najlepszych klubów. Wiem, że kiedy mecze odbywają się w Łodzi, gra się przed kilkutysięczną publicznością. Już nie mogę się doczekać początku sezonu, gdy wreszcie będę mógł wystąpić przed naszymi fanami.

Co myślisz o organizacji w klubie?

– Do tej pory wszystko odbieram pozytywnie, jest bardzo dobrze. Jeżeli czegokolwiek potrzebuję, wystarczy, że powiem i to otrzymuję. Mogę tylko chwalić ludzi pracujących w klubie.

Jakie masz oczekiwania w związku z grą w Skrze?

– Kiedy podpisywałem umowę z klubem, wiedziałem, że jest bardzo duża konkurencja na mojej pozycji. Chcę grać na możliwie najwyższym poziomie, a w Bełchatowie warunki do dalszego rozwoju są idealne. Myślę, że mogę się jeszcze wiele nauczyć, a przejście z serbskiej ligi do polskiej to duży krok naprzód.

Jak oceniłbyś pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu? Oczywiście, nie trenujecie jeszcze w pełnym składzie, ale co możesz powiedzieć po tym krótkim okresie przygotowawczym?

– Jestem bardzo zadowolony. Powoli wchodziliśmy w trening, nie zaczęliśmy od przesadnie wyczerpujących zajęć i to mi się bardzo podobało. Oczywiście trudniej jest ćwiczyć z piłką, kiedy nie ma wystarczającej liczby zawodników, żeby stworzyć dwa zespoły do sparingu, ale i tak wszystko przebiega bardzo dobrze. Ufam ludziom ze sztabu szkoleniowego i robię to, czego się ode mnie oczekuje.

Zamierzasz uczyć się języka polskiego, czy wystarczy ci tylko to, co niezbędne do codziennej komunikacji?

– Dużo rozumiem, kiedy ktoś mówi po polsku. Oczywiście chcę się uczyć. Mam nadzieję, że będę rozumiał jeszcze więcej, choć pewnie nie na tyle, żeby swobodnie rozmawiać. Każdego dnia wpisuję jakieś nowe słowo w Google Translate i w ten sposób też sobie przyswajam język.

Reprezentacja Polski walczy teraz w Pucharze Świata o kwalifikację olimpijską. Śledzisz zmagania w Japonii? Komu kibicujesz?

– Mecz Polaków przeciwko Tunezji oglądaliśmy z chłopakami na siłowni w czasie treningu. Oczywiście, że kibicuję Polsce. Chciałbym, żeby jak najwięcej drużyn z Europy wywalczyło kwalifikację olimpijską podczas Pucharu Świata, bo w następnym turnieju, w którym o przepustkę na igrzyska zagra reprezentacja Serbii, byłoby jej łatwiej.

Serbia nie gra w Japonii, ale dzięki temu ma komfort przygotowań do mistrzostw Europy. Dwa lata temu twoi rodacy zdobyli brązowy medal. Jak oceniasz szanse swoich kolegów w tym roku?

– Swoją postawą w Lidze Światowej pokazali, że są obecnie jedną z najlepszych drużyn na świecie. Srebrny medal dodał im pewności siebie, ale jednocześnie spowodował, że oczekiwania wobec reprezentacji wzrosły. Trener Grbić jest nowy, ale doskonale skomponował zespół. Myślę, że z wysokimi ambicjami trzeba podejść do mistrzostw Europy. Moim zdaniem Serbowie mają realne szanse na medal.

 

 

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved