Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Kubiak: Zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić

Michał Kubiak: Zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić

Reprezentacja Polski ma już w Pucharze Świata siedem wygranych na koncie. W czwartek biało-czerwonym rady nie dali Egipcjanie. - Mogłem dokonać kilku zmian i nie straciliśmy dużo energii w tym pojedynku - ocenił mecz trener Stephane Antiga.

Niespełna godzinę i 20 minut trwał pojedynek Polaków z Egiptem, a dla biało-czerwonych najważniejszy jest fakt wygranej bez straty seta. Tak naprawdę rywale nie zaprezentowali się źle i w ogólnych statystykach bloku i zagrywki prezentują się nawet troszkę lepiej od polskiego zespołu. – Być może wygrana 3:0 z Egiptem to norma, ale ta drużyna potrafi atakować i zagrywać bardzo dobrze. Z tymi dwoma elementami Egipcjanie są bardzo groźni, więc podeszliśmy do tego meczu poważnie. Chcieliśmy wygrać w trzech setach i to robiliśmy, choć nie rozpoczęliśmy za dobrze. Było lepiej niż wczoraj, ale nadal nie idealnie. Ważne jednak, że wygraliśmy 3:0. Mogłem dokonać kilku zmian i nie straciliśmy dużo energii w tym pojedynku. Jest to więc perfekcyjny scenariusz, by przygotowywać się do kolejnego meczu – stwierdził po mecz trener biało-czerwonych Stephane Antiga.

Nagrodę MIP (Most Impressive Player) odebrał po tym spotkaniu kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak. Przyjmujący zdobył dla polskiego zespołu 12 punktów, notując bardzo dobrą 80-procentową skuteczność w ataku (12 punktów na 15 prób). – Zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić – chcieliśmy wygrać 3:0 i to zrobiliśmy. To kolejna wygrana w tym turnieju i chcemy kontynuować tę drogę z tymi emocjami, które są teraz. W piątek gramy z Australią i myślę, że będzie to ciężki mecz, ponieważ jest to dobra drużyna. Oczywiście musimy wygrać ten pojedynek, jeśli myślimy o uzyskaniu kwalifikacji na igrzyska – powiedział kapitan Polaków, Michał Kubiak.

W drużynie egipskiej najlepszy był także kapitan – Ahmed Abdelhay, który punktował 13 razy. W całym meczu jednak przeciwnicy popełnili sporą liczbę błędów i to mocno wpłynęło na wynik całej rywalizacji. Mimo to trener Egipcjan był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Już przed meczem wiedzieliśmy, że mistrzowie świata to silny zespół, ale po pojedynku jestem dumny z moich zawodników. Zagrali w tym meczu dobrze i pokazali kilka dobrych zagrywek. Polacy mają świetny system w bloku i obronie, także ich zagrywki w tym meczu były dobre – ocenił Nehad Shehata, szkoleniowiec Egiptu. – Mogliśmy zagrać swoje, bez żadnej presji i myślę, że był to dla nas dobry mecz – dodał kapitan rywali, Ahmed Abdelhay.

źródło: FIVB, inf. własna