Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pilarz: Współpraca układa się bardzo dobrze

Grzegorz Pilarz: Współpraca układa się bardzo dobrze

fot. BBTS

- Trener wymaga przede wszystkim zaangażowania, cierpliwości i wytrwałości i tego się trzymamy. Myślę, że to jest droga do zwycięstwa. - mówi Grzegorz Pilarz, który opowiada o pierwszym miesiącu przygotowań BBTS-u Bielsko-Biała do nowego sezonu.

Skład BBTS-u po niezbyt udanym poprzednim sezonie został dość mocno przebudowany. Czy zdążyliście się już zgrać w tym składzie? Jak nowi zawodnicy zaaklimatyzowali się w drużynę?

Grzegorz Pilarz: – Myślę, że większość chłopaków zna się ze sobą z grania w lidze. Z atmosferą w drużynie jak zwykle nie ma większych problemów. Dość szybko wszyscy złapali wspólny język i kontakt. Natomiast jeśli chodzi o zgranie, to jeszcze daleka droga do tego. Jesteśmy w sumie w jednej trzeciej przygotowań. Dopiero przed nami pierwsze mecze kontrolne i myślę, że na zgranie potrzebujemy jeszcze trochę czasu.

Jesteś jednym z niewielu zawodników, którzy spędzą w bielskim klubie już kolejny sezon. Jak porównałbyś skład z zeszłego sezonu do tego obecnego?Myślę, że ciężko porównywać. To są dwa zupełnie inne zespoły. Po raz kolejny przed nami nowa liga, mam wrażenie, że silniejsza niż w poprzednim roku. Wydaje mi się, że wszelkie porównania będzie można robić dopiero na koniec sezonu, kiedy wynik zweryfikuje to, jakim byliśmy zespołem.

W piątek rozegraliście taki mały sparing i odbyliście wspólny trening z pierwszoligowym zespołem z Krakowa. Jak ocenisz waszą grę na początku przygotowań?

Myślę, że wyglądało to bardzo obiecująco. Przede wszystkim determinacja i zaangażowanie to na dzisiaj podstawa na boisku. Tak jak mówiłem, jeśli chodzi o zgranie, potrzebujemy jeszcze sporo czasu. Natomiast takie treningi kontrolne są nam bardzo potrzebne. W sobotę gramy kolejny z drużyną z Będzina, a później już kolejne turnieje w sobotę i niedzielę, więc tego grania mamy zaplanowane naprawdę dużo.

Pierwsze sparingi i turnieje to nacisk na zgranie się i wypracowanie tego wszystkiego, czy raczej to wyniki będą na pierwszym miejscu?

Ja kompletnie nie przywiązuję wagi do tego, jak się gra w okresie przygotowawczym. W tamtym roku wygraliśmy chyba wszystkie mecze, oprócz jednego lub dwóch w tym okresie, a nie przełożyło się to w ogóle na wynik i start sezonu. Myślę, że jest to zupełnie sprawa drugorzędna, jednak wiadomo, że zwycięstwa budują atmosferę i dają chęci do kolejnych treningów i meczów. Myślę jednak, że wygrywanie zostawmy sobie na ligę i tego sobie i całemu zespołowi życzę.

A jak oceniasz współpracę z nowym trenerem?

Nie jestem pewien, czy mogę powiedzieć, że jest to nowy trener, bo ja akurat miałem przyjemność pracować z trenerem Stelmachem przez cztery lata w Kędzierzynie-Koźlu. Natomiast współpraca układa się bardzo dobrze. Trener wymaga przede wszystkim zaangażowania, cierpliwości i wytrwałości i tego się trzymamy. Myślę, że to jest droga do zwycięstwa.

Czego jako zawodnik oczekujesz po tym sezonie? Jakie sobie stawiasz cele?

Zawsze, przez ponad dwadzieścia lat grania stawiam sobie za cel, aby być zaangażowanym na treningu i dawać z siebie wszystko na meczach i tego się trzymam. A jak to wyjdzie, to czas pokaże. Sport jest z sezonu na sezon coraz bardziej skomplikowany i wszystko może się wydarzyć. Na pewno życzę wszystkim chłopakom i sobie zdrowia i walki o każdą piłkę.

Na koniec chciałam zapytać, co sądzisz o nowej formule rozgrywek?

Ciężko powiedzieć. Myślę, że nowa formuła rozgrywek sprawi, że nie będzie odpuszczania żadnego meczu. Cała czołówka najlepszych zespołów w Polsce nie będzie sobie mogła za bardzo pozwolić na granie szerszą ławką rezerwowych, bo każda strata punktu może spowodować spadek w tabeli, a jak wiemy, będzie się to bardzo liczyło, bo fazy play-off w tym roku nie mamy. Gramy tylko o medale. Na pewno będzie to dużo bardziej interesujące, a kibice będą mogli być zadowoleni.

Rozmawiała Dominika Babiarczyk – bbtsbielsko.pl

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved