Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Giovanni Guidetti: Pozostanie w domu nie przyczyni się do progresu

Giovanni Guidetti: Pozostanie w domu nie przyczyni się do progresu

fot. archiwum

Po przegranych sparingach Holenderek z Canarinhos trener europejskiej ekipy, Giovanni Guidetti, nie ukrywał, że batalie nie potoczyły się po jego myśli. - Nie zagraliśmy dobrze. Doskonale wiem, na co stać moje podopieczne - zaznaczył szkoleniowiec.

W dwóch meczach towarzyskich rozegranych pomiędzy reprezentacją Holandii a Brazylijkami w Rotterdamie górą były przyjezdne. Gospodynie, początkowo chwalone przez swojego trenera za niezłą dyspozycję, później musiały zmierzyć się również z jego krytyką. – Nie zagraliśmy dobrze. Każdego dnia przyglądam się siatkarkom na treningach i doskonale wiem, na co je stać. Denerwuje mnie, kiedy widzę, że jedyną intencją mojej podopiecznej w ataku jest to, by nie popełnić błędu, a nie samo zdobycie punktu – zaznaczył Giovanni Guidetti. Tym razem jednak Oranje nie ustrzegły się konsekwencji porażek – początkowo miały mieć dzień wolnego na spędzenie go w gronie rodzinnym, lecz… został im on odebrany na rzecz dodatkowych treningów.

– Kara, którą wprowadziłem, jest pewnego rodzaju sygnałem, który daję swojej ekipie. Od teraz jedynym, co się liczy, jest ciągłe robienie progresu i prezentowanie się lepiej i lepiej. Bardzo prosto o konkluzję, że pozostanie w domu się do tego nie przyczyni – podsumował całą sytuację szkoleniowiec Holenderek.

Warto dodać, że obecnie drużyna prowadzona przez trenera Guidettiego  przygotowuje się do mistrzostw Europy, które pod koniec września rozpoczną się w Belgii i Holandii.źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved