Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Artur Szalpuk: To jest dla nas bardzo ważne

Artur Szalpuk: To jest dla nas bardzo ważne

- To dla nas bardzo ważne, że w końcu udało się wygrać 3:0 i że nie przegraliśmy pierwszego seta, tak jak to miało miejsce w innych meczach - powiedział po zwycięstwie nad reprezentacją Egiptu Artur Szalpuk, przyjmujący biało-czerwonych.

Spotkanie z Egiptem przebiegało idealnie po myśli polskich siatkarzy. Zaczęli je dobrze, od wygrania pierwszego seta i później kolejne dwie odsłony także zapisali na swoje konto. – To dla nas bardzo ważne, że w końcu udało się wygrać 3:0 i że nie przegraliśmy pierwszego seta, tak jak to miało miejsce w innych meczach. Należy się z tego cieszyć i mam nadzieję, że jutro powtórzymy ten wynik – powiedział Artur Szalpuk.

Co się więc zmieniło w nastawieniu naszej drużyny, że dzisiaj potrafiła utrzymać koncentrację i wygrać mecz z niżej notowanym przeciwnikiem bez straty seta? – Ja nie powiedziałbym, że lekceważymy niektóre drużyny i podchodzimy do meczów z nimi inaczej. Po prostu tak się składa, że te pierwsze sety nam nie wychodziły tak, jak byśmy chcieli i rywale też grali w nich najlepiej. Może to oni na nas naskakiwali, a nie my na nich. Ja mam nadzieję, że to już jest za nami, że teraz pierwsze sety będą wyglądać tak, jak ten dzisiejszy – podkreślił przyjmujący biało-czerwonych.

Po siedmiu meczach podopieczni Stephane’a Antigi mają na koncie siedem zwycięstw, co jest znakomitym rezultatem. Artur Szalpuk przyznał, że miał nadzieję na osiągnięcie dobrego rezultatu w Japonii. – Przed turniejem nie „gdybaliśmy”, skupialiśmy się tylko na każdym kolejnym meczu, rozpoczynając od pierwszego. W końcu to jest drużyna mistrzów świata, można by było oczekiwać od nas pewnych zwycięstw, jest ich siedem na koncie. Czy tylu się spodziewaliśmy? Nie, ciężko byłoby się tego spodziewać, ale osobiście miałem na to cichą nadzieję, że tak będzie i mam nadzieję, że do końca turnieju uda nam się podtrzymać tę passę – stwierdził.

Mecz z Egiptem był trzecim podczas Pucharu Świata, w którym Artur Szalpuk miał okazję zaprezentować na boisku swoje umiejętności. – Ten turniej jest bardzo ważny, my tu walczymy o kwalifikację olimpijską, więc tutaj nie ma mowy o ogrywaniu kogoś. Gramy po prostu najsilniejszym składem i w miarę możliwości, jeżeli trener uważa, że jest na to szansa, daje się ograć rezerwowym, bo może oni w dalszej części turnieju się przydadzą – powiedział przyjmujący polskiej ekipy.

Na koniec pobytu w Toyamie Polacy zagrają z reprezentacją Australii i na pewno będą chcieli podtrzymać swoją świetną passę. – Jeszcze nie rozmawialiśmy o drużynie Australii, myślę, że dopiero dzisiaj wieczorem będziemy mieć wideo na temat tego zespołu. Ja również mam nadzieję na zwycięstwo w tym meczu, może też za trzy punkty uda się z nimi wygrać – wyraził nadzieję Szalpuk. Mecz z drużyną z Antypodów rozpocznie się w piątek o godz. 12.10 czasu polskiego.

*W Toyamie rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)