Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Dominikany w Chemiku Police

Reprezentantka Dominikany w Chemiku Police

fot. archiwum

Policki klub zakończył kompletowanie składu. Drużyna Chemika Police na sezon 2015/2016 liczy 14 zawodniczek. Do ekipy mistrzyń Polski jako ostatnia dołączyła reprezentantka Dominikany, Isabel Yonkaira Paola Pena.

Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, że w tym tygodniu sfinalizowane zostaną rozmowy dotyczące zakontraktowania siatkarki na pozycję przyjmującej, mogę już przekazać oficjalną wiadomość, że w sezonie 2015/2016 barw naszego klubu bronić będzie reprezentantka Dominikany, Isabel Yonkaira Paola Pena – mówi Joanna Żurowska, prezes Chemika Police.

Nowa siatkarka Chemika Police urodziła się w Santo Domingo. Ma 22 lata, 190 cm wzrostu i 320 cm zasięgu w ataku. W narodowej reprezentacji Dominikany występowała podczas ostatniego Pucharu Świata, który zakończył się trzy tygodnie temu w Japonii, i należała do najskuteczniejszych siatkarek w swojej drużynie. – Postanowiliśmy postawić na młodą zawodniczkę, która wciąż się rozwija i ma perspektywy do grania na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy widziałem ją w trakcie turnieju w Szwajcarii. Później oglądałem kilka spotkań klubowych, a ostatnio w drużynie narodowej. Cieszę się, że grała w kadrze, ponieważ zdobyła dużo cennego doświadczenia, grając przeciwko renomowanym rywalkom. Na pewno będzie dla nas wzmocnieniem – uważa Giuseppe Cuccarini, trener Chemika Police.

Isabel Yonkaira Paola Pena do drużyny mistrza Polski dołączy na początku października. – Reprezentacja Dominikany, w której występuje nasza nowa siatkarka, przygotowuje się obecnie do Norceca Womens Continental Championship. Turniej rozegrany zostanie w dniach 25 września – 3 października w Michoacan w Meksyku i dopiero po jego zakończeniu siatkarka przyjedzie do Polski – informuje Radosław Anioł, dyrektor organizacyjny klubu. – Turniej w Meksyku, podobnie jak mistrzostwa Europy, do których w kadrze Polski przygotowuje się sześć siatkarek Chemika Police, jest kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – dodaje.Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved