Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Rafał Buszek: Najważniejsze, żeby wszystko wygrywać

Rafał Buszek: Najważniejsze, żeby wszystko wygrywać

fot. Izabela Kornas

Biało-czerwoni odnieśli kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata, tym razem pokonując Kanadę 3:1. - Oczywiście fajnie by było rozpocząć lepiej ten mecz i zakończyć wynikiem 3:0, ale najważniejsze jest zwycięstwo - powiedział po wygranej Rafał Buszek.

Polacy odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu, jednak styl ich gry znowu nie zachwycił. Zwłaszcza w pierwszej partii pojedynku z Kanadą, w którym popełnili bardzo dużo błędów i ostatecznie minimalnie przegrali z podopiecznymi Glenna Hoaga. – Ten mecz rozpoczęliśmy trochę w takim stylu, w jakim rozpoczynamy spotkania na tym turnieju. Uciekają nam te pierwsze sety i dużo ich przegrywamy, ale jeżeli będziemy wygrywać, to myślę, że możemy grać tak dalej – powiedział po meczu Rafał Buszek. Przyjmujący polskiej reprezentacji przyznał jednak, że nie wie, dlaczego tak się dzieje. – Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Koncentracja jest, tylko po prostu tak wychodzi – podsumował.

Nieco inaczej przyczyny słabego początku meczu widział Bartosz Kurek, atakujący polskiej drużyny. – Jak zaczęliśmy mecz, to byliśmy nieco spięci, nie do końca byliśmy w rytmie meczowym. Widać było, że odbiła się na naszej formie podróż oraz zmiana hali, ale później już to wyglądało naprawdę fajnie. Pod koniec spotkania już naprawdę cieszyliśmy i bawiliśmy się siatkówką, tak jak potrafimy – analizował zawodnik Asseco Resovii.

Podopieczni Stephane’a Antigi mają na koncie sześć zwycięstw, ale w sześciu rozegranych meczach stracili sporo setów, dzisiaj doszła do tego kolejna przegrana partia. Czy w związku z tym nie boją się, że gdzieś w ostatecznym rozrachunku może im tych wygranych setów zabraknąć do zajęcia miejsca premiowanego awansem? – Najważniejsze jest, żeby wszystko wygrywać. Jeżeli będziemy zwyciężać i wygramy wszystko, to nikt nie będzie patrzył na te sety. Oczywiście fajnie by było rozpocząć lepiej ten mecz i zakończyć wynikiem 3:0, ale najważniejsze jest zwycięstwo – stwierdził Rafał Buszek.Kolejnym rywalem polskiej reprezentacji będzie drużyna narodowa Egiptu, która wprawdzie do tej pory nie wygrała jeszcze meczu, ale paru wyżej notowanym przeciwnikom sprawiła sporo problemów. Przyjmujący biało-czerwonych też zdaje sobie z tego sprawę. – Wszyscy mówią, że Egipt gra najlepiej z tych trzech drużyn, z którymi tu zagramy, także czeka nas ciężkie spotkanie. Miejmy nadzieję, że zejdziemy jutro z boiska jako zwycięzcy – zakończył swoją wypowiedź Buszek. Polacy mecz z Egipcjanami rozpoczną o godz. 5.10 czasu polskiego.

* Z Toyamy Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved