Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Japonia z czwartym triumfem, Tunezja bez szans

PŚ: Japonia z czwartym triumfem, Tunezja bez szans

Bardzo przyzwoicie w Pucharze Świata radzą sobie Japończycy. W środę siatkarze z Azji odnieśli czwartą wygraną w turnieju, wykazując wyższość nad Tunezyjczykami, którzy tylko w niektórych momentach byli w stanie dotrzymać im kroku.

Spotkanie otworzył dobry blok Japończyków. Po udanym ataku Yuki Ishikawy było już 3:1, ale Tunezyjczykom szybko udało się odrobić straty i doprowadzić do remisu. Dwa skuteczne bloki Kunihiro Shimizu pozwoliły ponownie zbudować gospodarzom dwupunktową przewagę, którą utrzymali na pierwszej przerwie technicznej. Po niej goście mieli problem z przyjęciem zagrywki, co skutkowało wzięciem czasu przez szkoleniowca Tunezji. Z czasem zawodnicy z Azji zaczęli popełniać błędy w ataku, wtedy o przerwę poprosił ich trener. Następnie zaczęła się wyrównana gra punkt za punkt, ale na drugą przerwę techniczną z dwoma oczkami przewagi zeszli Japończycy (16:14). W dalszym fragmencie tego seta nadal toczyła się walka punkt za punkt, ale przyjezdni nie wykorzystywali swoich nadarzających się okazji do zbliżenia się do rywali 19:16. W końcówce pierwszego seta gospodarze kończyli pewnie swoje ataki, ostatecznie wygrywając pierwszą partię (25:21).

Drugą odsłonę znów lepiej zaczęli miejscowi, którzy przez własne błędy Tunezji osiągnęli szybkie prowadzenie 3:0. Silne ataki ze skrzydeł zawodników z Azji pokazywały ich ofensywną grę w meczu. Goście nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na obronę ataków miejscowych (8:4). Japończykom przydarzały się też błędy w przyjęciu między innymi po zagrywce Nabila Miladiego, ale mimo to utrzymywali przewagę trzech punktów 12:9. Błędy własne były dalej problemem tunezyjskich siatkarzy, co ułatwiało Japończykom powiększanie swojego prowadzenia na drugiej przerwie technicznej (16:10). W dalszej fazie tego seta obraz gry nie uległ większej zmianie. Azjaci popisywali się efektownymi atakami oraz świetną grą blokiem, na którą przyjezdni nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Gospodarze ostatecznie odnieśli pewne zwycięstwo w drugim secie (25:19).

Na początku trzeciej partii oba zespoły grały punkt za punkt, ale po skutecznym kontrataku oraz asie serwisowym Shimizu gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które utrzymywali na pierwszej przerwie technicznej. Podopieczni Masashi Nambu przestali kończyć swoje akcje, co zaczęła wykorzystywać Tunezja. Po skutecznym kontrataku Hamsa Naggi był remis. W dalszej części seta nieudane zbicie  Nabila Miladiego pozwoliło Japończykom wyjść na dwa oczka przewagi. Siatkarze z Tunezji mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki atakującego gospodarzy, co skutkowało zwiększeniem prowadzenia na drugiej przerwie technicznej (16:12). Mimo ambitnej postawy zawodnikom z Tunezji nie udało się zniwelować strat, Mecz zakończył się asem serwisowym Kunihiro Shimizu ( 25:19).

Japonia – Tunezja 3:0
(25:21, 25:19, 25:19)

Składy zespołów

Japonia: Shimizu (23), Ishikawa (15), Yanagida (10), Suzuki (4), Dekita (2), Fukatsu (1), Sakai (libero) oraz Takahashi, Yoneyama, Yamauchi (5), Asano i Yako (1)
Tunezja: Nagga (17), Miladi M. (6), Agrebi (5), Miladi N. (5), Moalla (4), M’rabet, Korbosli (libero) oraz Kaabi Karamosli i Jerbi