Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie będą sparować z wicemistrzami Polski

Olsztynianie będą sparować z wicemistrzami Polski

fot. archiwum

Sezon siatkarskiej ekstraklasy rozpocznie się pod koniec października, ale siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie marnują czasu. W najbliższych meczach kontrolnych, które odbędą się w Iławie, zmierzą się z aktualnym wicemistrzem kraju, Lotosem Treflem Gdańsk.

Co ciekawe, oba zespoły raptem tydzień wcześniej miały okazję spotkać się dwukrotnie. W hali treningowej trójmiejskiej Ergo Areny akademicy z Olsztyna najpierw wygrali 4:0, a następnie zremisowali 2:2. Niektórzy kibice mogą się zastanawiać, skąd takie nietypowe wyniki?

– W spotkaniach towarzyskich trenerzy zazwyczaj umawiają się na rozegranie czterech setów – tłumaczy Piotr Poskrobko, drugi szkoleniowiec AZS-u. – W pierwszym sparingu zagraliśmy z większą skutecznością. W drugim nasza gra wyglądała gorzej i popełnialiśmy zbyt wiele błędów własnych – dodaje.

Podczas przygotowań do nadchodzących rozgrywek w PlusLidze olsztynianie zwracają uwagę na każdy element siatkarskiego rzemiosła. – Początkowo kładliśmy nacisk na odpowiednią asekurację podczas ataku – mówi asystent Andrei Gardiniego. – Chcieliśmy, by poszczególni zawodnicy wiedzieli, jak mają ustawić się na boisku w takich sytuacjach. Mamy jeszcze trochę czasu na dokonanie pewnych korekt. Kiedy nadejdzie sezon na takie rzeczy, nie będzie bowiem miejsca.Dużą rolę w składzie akademików będą odgrywali obcokrajowcy. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia do Olsztyna przyjechał Serb Filip Stoilović. Dwaj pozostali, a więc Belg Bram Van Den Dries i Holender Thomas Koelewijn, dołączą do drużyny po mistrzostwach Europy (9-18 października). – Mam nadzieję, że szybko wkomponują się w nasz zespół – zaznacza Poskrobko. – Zapewne będą oni zmęczeni po tak długim turnieju, ale z tym problemem będzie zmagać się większość zespołów w PlusLidze – kończy.

*Cały tekst Mateusza Lewandowskiego na www.olsztyn.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved