Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowa hala w Nysie powstanie w 2017 roku

Nowa hala w Nysie powstanie w 2017 roku

fot. archiwum

Wczoraj został rozstrzygnięty przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Nysie. Ma ona kosztować 27 milionów złotych i stać się wizytówką miasta z Opolszczyzny. Jej budowa ma zakończyć się w czwartym kwartale 2017 roku.

Od lat w Nysie toczyła się debata o budowie nowej hali widowiskowo-sportowej. Jej brak stanął na przeszkodzie awansu nyskich siatkarzy do ekstraklasy. Przypomnijmy, że w sezonie 2011/2012 akademicy wygrali zmagania w I lidze, ale był to już sezon, w którym w sportowej rywalizacji nie można było znaleźć się w elicie. Trzeba bowiem było spełnić szereg dodatkowych warunków, a jednym z nich było posiadanie odpowiedniego obiektu sportowego. Nysa go nie miała, zatem przez kolejne lata drużyna z Nysy nadal grała na zapleczu PlusLigi, a budowę obiektu odsuwano w czasie. W końcu jednak prace nad nim nabrały tempa. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na jego budowę. Ostatecznie wykonawcą została firma MTM Budownictwo z Tarnowa, która jako jedyna złożyła ofertę do 15 września 2015 roku.

Koszty budowy hali mają wynieść 27 milionów złotych, ale część środków na jej budowę będzie pochodziła z funduszy państwowych przeznaczonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Hala ma pomieścić ponad 2500 osób, a jej budowa ma zakończyć się w czwartym kwartale 2017 roku. – Jest to bardzo dobry krok dla rozwoju miasta – podkreślił prezes Stali AZS PWSZ Nysa, Piotr Czuczman. – Będzie to taka hala, w której oprócz meczów ligowych będzie można organizować też spotkania pokazowe, międzynarodowe, a także wydarzenia kulturalne – koncerty, kabarety, targi. Hala musi być wykorzystywana do wielu rzeczy, bo przynajmniej w części musi na siebie zarabiać. Jest potrzebna, tylko nie wiadomo, czy ludzie będą z niej korzystali. Wszystko dlatego, że Nysa jest małym i biednym miastem – dodał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved