Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ juniorów: Rozpoczęła się walka w II rundzie

MŚ juniorów: Rozpoczęła się walka w II rundzie

W Meksyku po dniu przerwy rozpoczęła się walka w kolejnej rundzie MŚ juniorów. Turcja, Rosja i Włochy to drużyny, które wciąż na swoim koncie mają same zwycięstwa. Na drugim biegunie są Egipt oraz Kuba - zespoły, które wciąż nie zdołały nikogo pokonać.

o miejsca 1-8

grupa E
Dopiero grany na przewagi tie-break rozstrzygnął niezwykle wyrównany pojedynek niepokonanych dotąd Turków ze Słoweńcami. Siatkarze z obu drużyn mieli problemy z przyjęciem zagrywki, przez co często popełniali błędy w ataku. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Yasin Aydin (23 „oczka”), najwięcej punktów po stronie słoweńskiej zdobył Toncek Stern – 20.

Turcja – Słowenia 3:2
(20:25, 20:25, 26:24, 26:24, 16:14)

Pierwszej porażki w tegorocznych mistrzostwach doznali Brazylijczycy, od których wyraźnie lepsi byli Argentyńczycy. Podopieczni Alejandro Grossiego zdominowali przeciwników szczególnie na siatce, gdzie aż dziesięciokrotnie skutecznie zablokowali ataki rywali (przy zaledwie jednym punktowym bloku Brazylii). Matias Sanchez równo rozkładał atak, jego koledzy poza wyróżniającym się Bruno Limą (10 punktów) mieli podobną zdobycz punktową w tym elemencie (6-7 „oczek”).

Argentyna – Brazylia 3:0
(29:27, 25:18, 25:19)

grupa F
Poza pierwszym, granym bardzo długo na przewagi secie Włosi kontrolowali przebieg spotkania z Kanadą. Pomimo bardzo dobrego przyjęcia Kanadyjczycy popełnili wiele błędów w ataku, ich skuteczność w tym elemencie wynosiła zaledwie 38%. Trener Michele Totire na przestrzeni meczu rotował składem, a Riccardo Sbertoli równo rozkładał atak, dlatego czterech zawodników miało dwucyfrową zdobycz punktową, liderem włoskiego zespołu był Sebastiano Milan. Gra Kanadyjczyków opierała się na dwóch zawodnikach – Brandonie Koppersie (22 punkty, z czego 16 atakiem i 6 blokiem) i Ryanie Nickiforze (19 punktów – 16 w ataku, 3 blokiem).

Kanada – Włochy 1:3
(39:37, 19:25, 19:25, 19:25)

Rosjanie kontynuują passę zwycięstw bez straty seta. W pierwszym pojedynku drugiej rundy podopieczni trenera Nikołajewa bez najmniejszych problemów pokonali Chińczyków. Chociaż reprezentanci Rosji nie ustrzegli się błędów, we wszystkich siatkarskich elementach byli znacznie lepsi od przeciwników, a ich gra opierała się na trzech zawodnikach – Dmitrim Wołkowie, Pawle Pankowie oraz Denisie Bogdanie.

Rosja – Chiny 3:0
(25:12, 25:19, 25:22)

o miejsca 9-16

grupa G
Pierwsze zwycięstwo w turnieju odnieśli Amerykanie. Ich pojedynek z Irańczykami rozstrzygnął się dopiero po pięciosetowej walce. W reprezentacji USA w ataku wyróżniali się Andrew Benesh (17 punktów, 71% skuteczności) oraz George Perinar (13 punktów, 50% skuteczności), natomiast po drugiej stronie siatki najskuteczniejszym zawodnikiem był Amin Esmaeilnezhad (15 punktów, 54% skuteczności)

USA – Iran 3:2
(25:19, 21:25, 25:22, 24:26, 16:14)

Gospodarze pomimo wsparcia publiczności po raz kolejny przegrali 0:3. Reprezentanci Meksyku nie mieli żadnych argumentów, by realnie zagrozić przeciwnikom. Japończycy byli wyraźnie lepsi w każdym elemencie, najjaśniejszym punktem w tym zespole był Ataru Kumakura, który zdobył aż 21 punktów. Najlepiej punktujący siatkarz meksykańskiego zespołu – Luis Gerardo Bojorquez – na swoim koncie zapisał zaledwie 9 „oczek”.

Meksyk – Japonia 0:3
(20:25, 16:25, 15:25)

grupa H
Pomimo imponującej postawy w bloku (20 punktów w tym elemencie) Polacy przez nierówną grę dopiero po piątym secie mogli zapisać na swoim koncie zwycięstwo nad reprezentacją Kuby. Więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj.

Polska – Kuba 3:2
(25:20, 30:32, 16:25, 25:20, 15:12)

Zaledwie nieco ponad godziny potrzebowali Francuzi, by pokonać Egipcjan. Reprezentanci Francji zdominowali grę na siatce, utrzymując wysoką skuteczność w ataku oraz bardzo pewnie blokując. Zawodnicy z Egiptu popełniali dużo niewymuszonych błędów, pomimo dobrego wejścia w drugim secie Abouelsouda Eida, który zdobył 10 punktów, podopieczni Grzegorza Rysia nie mogli znaleźć recepty na spokojnie i równo grających przeciwników.

Egipt – Francja 0:3
(15:25, 19:25, 22:25)