Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Winiarski: Głowa się zresetowała, siły powróciły

Michał Winiarski: Głowa się zresetowała, siły powróciły

fot. Łukasz Krzywański

Były kapitan reprezentacji Polski przygotowuje się do sezonu PlusLigi wraz ze Skrą Bełchatów. Popularny "Winiar" z uwagą śledzi również poczynania swoich kolegów w Pucharze Świata. - Chłopaki świetnie zaczęli turniej w Japonii - mówi przyjmujący.

Michał Winiarski wyjątkowo od samego początku rozpoczął przygotowania do sezonu 2015/2016 ze Skrą Bełchatów, co oznaczało, że zgodnie z zapowiedziami po zdobyciu mistrzostwa świata zabrakło go w reprezentacji Polski. Pomimo absencji doświadczony przyjmujący trzyma kciuki za biało-czerwonych i jest zadowolony z ich postawy w Pucharze Świata. – Chłopaki świetnie zaczęli turniej w Japonii – awans na igrzyska przybliża się z każdym meczem. Myślę, że jak tak dalej pójdzie, to są w stanie to zrobić – przyznaje były kapitan polskiej kadry, który wspomina trudy japońskiego turnieju. – Miałem przyjemność grania w Pucharze Świata i wiem, że zespoły niżej notowane potrafią stworzyć problem, szczególnie jeśli się jest po meczu z Rosjanami, gdzie mobilizacja jest na najwyższym poziomie – wyjaśnia Winiarski. – Gdy po takim pojedynku przychodzi grać z teoretycznie niżej notowanym zespołem, to pomimo chęci mobilizacji nie zawsze wszystko wygląda ładnie. Najważniejsze jest zwycięstwo, a styl nie ma znaczenia – dodaje.

Przyjmujący Skry twierdzi, że gdy dobrze zacznie się te mordercze rozgrywki, to później brak sił jest mniej odczuwalny. – Każda wygrana dodaje wiary, siły i nakręca zawodników. Przed czterema laty dobrze weszliśmy w turniej i to zmęczenie nie dochodziło do nas. Myślę, że chłopaki też mają teraz podobnie – dywaguje doświadczony siatkarz, który w końcu mógł odpocząć po ciężkim sezonie ligowym, nie zajmując się obowiązkami reprezentanta Polski. – Dziwnie tak wcześnie rozpoczynać przygotowania do sezonu w klubie, a nie dopiero po sezonie reprezentacyjnym, ale cieszę się, że miałem trzy miesiące wolnego – dla najbliższych i swojego organizmu. Teraz mam czas, żeby dobrze przygotować się do sezonu. Zresetowała się głowa, siły powróciły. Oby organizm wytrzymał trudy rozgrywek w tym sezonie – kończy Michał Winiarski.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved