Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Łodzianki pozwoliły ugrać Wiśle jednego seta w sparingu

Łodzianki pozwoliły ugrać Wiśle jednego seta w sparingu

fot. archiwum

W szóstym sparingu Wisły Warszawa w sezonie przygotowawczym zawodniczki ze stolicy zmierzyły się z Budowlanymi Łódź. Podopieczne Mirosława Zawieracza zdołały wygrać premierową odsłonę meczu, w trzech kolejnych gładko ulegając rywalkom.

Po weekendowym udanym występie w turnieju w Murowanej Goślinie zawodniczki Mirosława Zawieracza zmierzyły się z kolejnym wymagającym rywalem. W sobotę warszawianki grały ambitnie z Pałacem Bydgoszcz. W środę spotkały się z jeszcze mocniejszym zespołem z Orlen Ligi.

Warszawska drużyna podeszła jednak do przeciwnika bez kompleksów. Pierwsza partia w wykonaniu Wisły była bardzo dobra. Dobrze atakowała kapitan B arbara Włodarczyk, a na środku skutecznie radziła sobie Katarzyna Śmieszek. Znakomicie w obronie grała zaś Magdalena Saad. Stołeczna drużyna wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała tę odsłonę 25:23.

W drugiej i trzeciej partii prowadzone przez Jacka Pasińskiego łodzianki zdecydowanie podniosły poziom gry. Na początkach setów Budowlane uzyskiwały kilkupunktową przewagę, którą pewnie utrzymywały do końca. W Wiśle na parkiecie pojawiały się rezerwowe, ale nie zmieniło to diametralnie obrazu gry. Budowlane w tych partiach zwyciężyły do 15 i 16.Czwarta partia zaczęła się inaczej niż dwie poprzednie. Początek był wyrównany. Trener Zawieracz postanowił oszczędzać podstawowe zawodniczki, ale zmienniczki zaczęły od mocnego uderzenia. Potem było słabiej, a gospodynie spokojnie powiększały przewagę i wygrały 25:14.

W weekend Wisła zagra w turnieju w Świeciu. Tam w ciągu trzech dni stołeczny zespół zaprezentuje się w czterech spotkaniach.

Budowlani Łódź – Wisła Warszawa 3:1
(23:25, 25:15, 25:14, 25:16)

Składy zespołów:
Budowlani: Tobiasz, Grajber, Brzezińska, Muresan, Brzezińska, Polańska, Medyńska (libero) oraz Bodasińska, Wojtkiewicz, Twardowska, Stroińska i Woźniczka
Wisła: Nowgorodczenko, Włodarczyk, Isailović, Kutyła, Kovacić, Śmieszek, Saad (libero) oraz Naczk

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved