Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > K. Stelmach: Drużyna reaguje na to, co chciałbym od niej uzyskać

K. Stelmach: Drużyna reaguje na to, co chciałbym od niej uzyskać

fot. archiwum

- Drużyna reaguje na to, co chciałbym od niej uzyskać. Jestem bardzo zadowolony z poziomu, jaki prezentuje ona na dzień dzisiejszy - mówi po pięciu tygodniach przygotowań szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała, Krzysztof Stelmach.

Od ponad miesiąca siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała przygotowują się do zbliżającego się sezonu. Obecnie koncentrują się na budowaniu siły i wytrzymałości. Jednak trener Krzysztof Stelmach nie ma do dyspozycji jeszcze wszystkich zawodników. Na treningach brakuje chociażby Pawła Gryca, który przebywa w Meksyku, gdzie reprezentacja Polski juniorów walczy w mistrzostwach świata, oraz kontuzjowanego Bartłomieja Neroja. Obu graczy zastępują siatkarze grający w Młodej Lidze w barwach klubu z Bielska-Białej. – Ten okres jest poświęcony przede wszystkim wytrzymałości kondycyjnej. Chłopcy więcej trenują na siłowni i w sali – przygotowanie fizyczne, czyli bieganie, różne formy pracy nad siłą, mocą i wytrzymałością. Oprócz tego po południu mamy treningi czysto siatkarskie i wtedy szlifujemy przede wszystkim technikę. Jest to ciężki okres, ale każda drużyna musi przez to przejść, bo były dwa miesiące bez siatkówki. Część zawodników trenowała, a część odpoczywała, wszyscy muszą nadrobić przede wszystkim swoją sprawność kondycyjną – opowiada nowy szkoleniowiec zespołu z Beskidów.

Za bielszczanami wspólny trening oraz gra kontrolna z I-ligową AGH AZS Kraków, która już za nieco ponad dwa tygodnie rozpocznie zmagania ligowe. – Zawsze tak zaczynam. To jest takie pierwsze przetarcie z zespołem z pierwszej ligi, coś innego – wyjaśnił Stelmach. – Drużyna reaguje na to, co chciałbym od niej uzyskać. Jestem bardzo zadowolony z poziomu, jaki prezentuje ona na dzień dzisiejszy. Zarówno z poziomu poszczególnych zawodników indywidualnie, jak i zespołowo. Jestem mile zaskoczony, że ten poziom jest naprawdę dobry – zakończył trener BBTS-u.

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved