Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Frederic Winters: Naszym problemem było gubienie serii punktów

Frederic Winters: Naszym problemem było gubienie serii punktów

fot. Jacek Cholewa

- Był to dla nas ciężki i frustrujący mecz. Polska wybroniła wiele piłek - więcej niż zakładaliśmy. Naszym problemem było gubienie serii punktów, nawet przy nie najlepszej zagrywce rywali - mówi po porażce z Polską Frederic Winters, kapitan reprezentacji Kanady.

Polscy siatkarze odnieśli szóstą wygraną w Pucharze Świata. W środę wykazali wyższość nad Kanadyjczykami, choć ponownie przespali początek spotkania. Na szczęście szybko wyciągnęli wnioski z porażki w pierwszym secie, a wydatnie przyczyniło się do tego pojawienie się na parkiecie Mateusza Miki. – Jak zwykle mieliśmy problemy w pierwszym secie. Nie graliśmy źle, ale za często pozwalaliśmy na dobrą grę przeciwnikowi. Cieszę się z reakcji zawodników i z tego jak radził sobie Mika. Otwarcie trzech spotkań w Toyamie wypadło bardzo pozytywnie – skomentował Stephane Antiga, trener biało-czerwonych.

Do przegranego seta odniósł się także kapitan reprezentacji Polski. – Mieliśmy problem w początku pierwszego seta. Zaczynaliśmy w ten sposób każdy nasz mecz, więc jest to rzecz, nad którą musimy popracować przed kolejnymi spotkaniami. Później w zasadzie kontrolowaliśmy przebieg gry w setach drugim, trzecim i czwartym, więc jesteśmy zadowoleni z takiej wygranej – podkreślił Michał Kubiak, który wybiega już myślami do czwartkowego starcia z mistrzem Afryki. – W jutrzejszym meczu z Egiptem musimy skupić się na lepszym otwarciu spotkania – dodał przyjmujący polskiej kadry.

Nie najlepsze nastroje panowały w kanadyjskim obozie. Choć gracze spod znaku klonowego liścia nie byli wymieniani w gronie faworytów do wywalczenia czołowej lokaty w Pucharze Świata, to jednak można było spodziewać się ich lepszej gry, ot chociażby takiej jaką zaprezentowali w pierwszym secie starcia z biało-czerwonymi. – W naszej grze było kilka pozytywów, ale nad wieloma rzeczami musimy popracować. Niektóre elementy, nad którymi już pracowaliśmy poprawiły się, nasz blok był trochę lepszy, ale Polska jest świetna w ofensywie i ma bardzo dobrych atakujących. Nasza zagrywka nie była tak dobra – musimy to poprawić – a w przyjęciu było nam ciężko, zwłaszcza w drugim secie. Udało nam się jednak wprowadzić kilka poprawek, z czego się cieszę. Nie sądzę byśmy mogli teraz zagrozić takiej drużynie jak Polska, ale zachowamy wszystkie pozytywne elementy z tej gry i będziemy na nich budować dalej swoją formę – wyjaśnił Glenn Hoag, szkoleniowiec ekipy z Ameryki Północnej.Klasę rywala podkreślił także kapitan reprezentacji Kanady, który jednocześnie ubolewał nad tym, że jego drużyna seriami traciła oczka w konfrontacji z mistrzami świata. – Był to dla nas ciężki i naprawdę frustrujący mecz. Polska wybroniła wiele piłek – więcej niż zakładaliśmy. Nie licząc drugiego seta, mieliśmy prowadzenie w trzech z czterech partii, co dla nas jest bardzo pozytywne. Problemem było gubienie całych serii punktów, nawet przy niekoniecznie najlepszej zagrywce rywali – zakończył Frederic Winters.

źródło: fivb.org, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved