Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowianie na remis z AGH Kraków

Częstochowianie na remis z AGH Kraków

fot. archiwum

Przygotowujący się do rozgrywek PlusLigi siatkarze AZS-u Częstochowa mają już za sobą niemal miesiąc treningów i dwa sparingi z drużynami z pierwszej ligi. W ubiegłym tygodniu pokonali AZS Stal Nysa 3:1, a we wtorek zremisowali z AGH AZS Kraków 2:2.

Częstochowianie pokonali Stal Nysa 3:1. To była typowo szkoleniowa gra. W pierwszych trzech setach, chcąc zdobyć punkt, drużyna musiała wygrać również drugą akcję z piłką dorzucaną z boku. Czwarta partia rozgrywana była według normalnych zasad. Na boisku wyjątkowo zapracowany był Brazylijczyk Felipe Airton Bandero, który atakował aż 57 razy. Podobnie było we wtorkowym sparingu z AGH AZS Kraków. Tutaj drużyny z dorzucanymi piłkami rozegrały dwa pierwsze sety (wygrał je AZS), a kolejne dwa już w systemie meczowym (minimalnie lepsi – 27:25, 25:23 byli goście). W drugiej części sparingu trenerzy Michał Bąkiewicz i Mateusz Mielnik sprawdzali kilku młodych zawodników, którzy uczestniczą w treningach szerokiej kadry. Na boisku nie pojawił się Rafael Redwitz, a Felipe Airton Bandero zagrał w sumie w trzech setach.

Jesteśmy w trakcie pierwszej części przygotowań i zależy nam na tym, aby pograli wszyscy i wszyscy pokazali swoje możliwości – tłumaczył w rozmowie z czestochowa.sport.pl trener akademików Michał Bąkiewicz. – Nie gramy normalnych spotkań, ale z dodatkową piłką na potwierdzenie punktów w przewadze. Dlatego tych obciążeń zawodnicy mają zdecydowanie więcej. Wspieramy się również młodszymi, którzy mają szansę pokazania się. Powoli idziemy w kierunku, który sobie obraliśmy, czyli do pierwszego ligowego spotkania – dodał szkoleniowiec.

W obu spotkaniach w składzie AZS-u pojawił się Kacper Stelmach, syn Andrzeja Stelmacha, który w nowym sezonie wraz ze swoim starszym bratem Krzysztofem poprowadzi w trenerskim duecie BBTS Bielsko-Biała. Utalentowany 18-letni przyjmujący pojechał na letni obóz organizowany przez Stowarzyszenie Częstochowska Siatkówka, a niebawem podpisze umowę z AZS-em. Będzie do dyspozycji trenerów pierwszego zespołu Michała Bąkiewicza i Mateusz Mielnika, ale także Wojciecha Pudo, który koordynuje szkolenie młodzieży i odpowiada za zespół Młodej Ligi.AZS Częstochowa – AGH AZS Kraków 2:2

Składy zespołów:
AZS: Kowalski, Wawrzyńczyk, Szlacha, Bandero, Stelmach, Buniak, Stańczak (libero) oraz Polański, Janus, Herman, Bik (libero), Witek i Karman
AGH: Buczek, Fornal, Akala, Żakieta, Rawiak, Wacek, Wroniecki (libero) oraz Przybylski, Dzierwa i Drewniak

*więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved