Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Andrea Gardini: Jestem spokojny o formę polskiej reprezentacji

Andrea Gardini: Jestem spokojny o formę polskiej reprezentacji

fot. archiwum

Trener, zawodnicy oraz sztab - oni najlepiej wiedzą, co się dzieje w drużynie i kto danego dnia jest w najlepszej dyspozycji - mówi były drugi trener reprezentacji, a obecnie szkoleniowiec AZS-u Olsztyn, Andrea Gardini. - Powinniśmy im zaufać i nie kwestionować decyzji.

– Powinniśmy im zaufać i nie kwestionować podejmowanych decyzji. Najważniejsze, by ten, kto danego dnia ma rozpocząć spotkanie, był w jak najlepszej dyspozycji. Jeżeli będzie to dotychczas rezerwowy zawodnik, to w porządku. Z pewnością nie zabraknie mu motywacji, skoro wcześniej nie miał zbyt wielu okazji do gry. Z drugiej strony – nie powinniśmy się martwić, że podstawowi zawodnicy zgubią rytm przed meczami z USA i Włochami, jeżeli dłużej nie będą grać. Będą w dobrej dyspozycji, nawet jeżeli wejdą tylko na chwilę w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalami – twierdzi Andrea Gardini.

– Kto jest teraz podstawowym rozgrywającym polskiej kadry? Podobno po kontuzji Grzegorza Łomacza w spotkaniu z Rosjanami Stephane Antiga powiedział, że ma problem, bo urazu doznał pierwszy rozgrywający. Zarówno Łomacz, jak i Drzyzga to porządni zawodnicy. Mateusz Mika coraz lepiej prezentuje się na boisku. Zaczyna wracać do swojej najlepszej dyspozycji. Rafał Buszek także dobrze radzi sobie w nie zawsze łatwych meczowych sytuacjach – dodaje były drugi trener biało-czerwonych na łamach „Przeglądu Sportowego”.

– Jestem spokojny o formę polskiej reprezentacji, w końcu Puchar Świata to prawdziwa wojna. Spokojnie, kryzysów nie będzie. Czeka nas za to więcej takich meczów jak ten Polska – Rosja. To była najwyższej klasy siatkówka. Marcin Możdżonek nie pomylił się, mówiąc, że to najlepszy mecz Polaków, jaki kiedykolwiek rozegrali w Pucharze Świata – dodał Gardini, obecnie szkoleniowiec AZS-u Olsztyn.źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved