Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zwycięzcy Kinder + Sport w Mediolanie

Zwycięzcy Kinder + Sport w Mediolanie

fot. archiwum

Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki dotarli do Włoch. Na miejscu w Mediolanie czekał na nich ambasador Kinder + Sport, 450-krotny reprezentant kraju Piotr Gruszka. Wyjazd do Włoch jest nagrodą za dobre wyniki w największym dziecięcym turnieju siatkarskim.

Podróż do Włoch specjalnie na tę okazję przygotowanym autokarem trwała ponad 20 godzin. Pierwszego dnia młodzi sportowcy zameldowali się w Albie – mieście będącym główną siedzibą partnera projektu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej – Ferrero. Kolejnego dnia wyruszyli do Turynu, aby na własne oczy przekonać się, jak wyglądała kultura i sztuka Egiptu – odwiedzając Muzeum Egipskie. Największe wrażenie wywarły jednak nie mumie faraonów, a fakt ze mumifikowano również zwierzęta – np. koty. Po całodniowym zwiedzaniu muzeum cała ekipa Kinder + Sport dotarła do hotelu w Mediolanie, gdzie czekał już na nią wybitny siatkarz, ambasador Kinder + Sport – Piotr Gruszka.

Sobota była pierwszym dniem odwiedzin na wystawie światowej EXPO Mediolan 2015, w programie zaplanowano specjalne odwiedziny pawilonu Polski i oczywiście pawilonu Kinder + Sport. Wieczorem zwycięzcy finałów, które odbyły się w Krakowie, obejrzy spektakl „Drzewa Życia”. Na wystawę EXPO 2015 sprzedano do tej pory ponad 10 milionów biletów. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Na wystawie prezentowane są dokonania 147 krajów i wielu międzynarodowych organizacji, jak ONZ, Unia Europejska czy WWF i Caritas.

W wyjeździe biorą udział zwycięzcy tegorocznej edycji Pucharu Kinder + Sport organizowanego przez PZPS przy współpracy z Ferrero Polska Commercial i JM Marketing Group. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki to drużyny MKS MOS Wieliczka, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, MOSM Tychy, DMKS PLAS Kielce, Wieżyca Stężyca oraz UKS 22 Kraków.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved