Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znamy osiem czołowych zespołów MŚ juniorek

Znamy osiem czołowych zespołów MŚ juniorek

W ostatnim dniu I rundy MŚ juniorek najwięcej emocji budził mecz Chin z Serbią. Po tie-breaku wygrały Serbki i uzupełniły stawkę ośmiu drużyn, które powalczą o medale. W czołówce znalazły się już wcześniej Rosja, Bułgaria, Peru, Japonia, Włochy, Brazylia i Dominikana.

W grupie A już przed ostatnimi meczami sytuacja była jasna. Pewne awansu zespoły Rosji i Bułgarii zmierzyły się w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie, ale emocji było jak na lekarstwo. Rosjanki potwierdziły swoją dominację, rozbijając rywalki w trzech krótkich setach i pewnie wygrywając grupę A. Świetnie w ataku spisywały się Tatiana Jurinskaja i Anastazja Barczuk, która dołożyła również cztery punkty blokiem. W meczu decydującym o trzecim miejscu w grupie gospodynie zmierzyły się z reprezentacją Kuby. Pierwsze dwa sety padły łupem Kubanek, ale potem wydarzenia na boisku przybrały zupełnie inny przebieg. Portorykanki wygrały trzecią partię, a w czwartej rozbijając rywalki do 11, doprowadziły do tie-breaka. W nim znów jednak lepsze okazały się Kubanki i to one zajęły 3. miejsce w grupie A.

Rosja – Bułgaria 3:0
(25:19, 25:15, 25:19)
Portoryko – Kuba 2:3
(14:25, 20:25, 25:20, 25:11, 7:15)

W grupie B mecz pomiędzy reprezentacjami Chin i Serbii miał zdecydować o tym, który z tych zespołów grać będzie o medale, a który zostanie tej szansy pozbawiony. Serbki pewnie wygrały pierwszą partię spotkania, ale szybko zostały sprowadzone na ziemię, przegrywając kolejne sety do 14 i 18. W ataku szalała Xiangyu Gong, ale w czwartej partii Serbki znalazły na nią sposób. Podopieczne trenerki Marijany Boricić doprowadziły do tie-breaka, a w nim rozbiły wręcz zespół z Azji i awansowały do czołowej ósemki mistrzostw. Młodych Chinek zabraknie więc wśród drużyn walczących o medale. W ostatnim meczu tej grupy Peruwianki nie miały żadnych problemów z pokonaniem reprezentacji Meksyku. Siatkarki z Peru zakończyły rozgrywki grupowe z kompletem punktów na koncie bez przegranego seta i z pewnością będą się liczyły w końcowej walce o medale mistrzostw świata.

Chiny – Serbia 2:3
(20:25, 25:14, 25:18, 17:25, 5:15)
Meksyk – Peru 0:3
(14:25, 22:25, 23:25)

W grupie C mecz pomiędzy Tajwanem i Egiptem decydował o trzecim miejscu. Siatkarki z Egiptu po zaciętej końcówce wygrały pierwszego seta nie tylko w tym meczu, ale również w turnieju. Potem już Azjatki zdominowały grę i pewnie wygrywając trzy kolejne partie, wygrały całe spotkanie. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym spotkaniu była Yu Lee, która zdobyła dla swojej drużyny 16 punktów. W meczu o pierwsze miejsce w grupie Włoszki pokonały 3:1 Japonię. Oba zespoły już wcześniej miały zapewniony awans do czołowej ósemki turnieju. W pierwszym secie o wiele lepiej zagrały Japonki, które pokonały rywalki do 21. Włoszki po chwili w drugim secie zrewanżowały im się takim samym wynikiem, a w kolejnej partii rozbiły zespół z Azji do… 9. W trzecim secie również Włoszki triumfowały, głównie dzięki skutecznej grze Paoli Egonu i Anny Danesi i to one wygrały rywalizację w grupie C.

Egipt – Tajwan 1:3
(26:24, 17:25, 19:25, 17:25)
Japonia – Włochy 1:3
(25:21, 21:25, 9:25, 24:26)

Podobnie jak w dwóch innych grupach również w grupie D dwa pierwsze dni rozstrzygnęły o awansie do czołowej ósemki turnieju. Dlatego też stawką meczu pomiędzy Turcją a Czechami było trzecie miejsce w grupie. Wywalczyły je siatkarki z Turcji, które pokonały rywala 3:1, przegrywając tylko drugą partię. O wiele ciekawszy, chociaż zakończony w trzech setach, był pojedynek niepokonanych zespołów Dominikany i Brazylii. Górą były młode siatkarki Dominikany, które ostatecznie zajęły pierwsze miejsce w grupie D. Świetny mecz rozegrała Brayelin Elizabeth Martinez, która zdobyła w tym spotkaniu 22 punkty.

Turcja – Czechy 3:1
(25:19, 23:25, 25:19, 25:15)
Dominikana – Brazylia 3:0
(25:22, 25:22, 25:19)