Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niemcy dwukrotnie sparingowo lepsi od Belgów

Niemcy dwukrotnie sparingowo lepsi od Belgów

fot. FIVB

Brązowi medaliści mistrzostw świata 2014 intensywnie przygotowują się do rozpoczynających się już na początku października mistrzostw Europy. Podopieczni Vitala Heynena zmierzyli się z rodakami swojego trenera - Belgami. Dwukrotnie okazali się lepsi.

Oba mecze rozegrano w głównej bazie Niemców – Kienbaum. Pierwszy sparing rozegrano w sobotę, drugi w niedzielę. Pierwszego dnia początkowe trzy sety padły łupem mistrzów z Baku. Warto jednak podkreślić, że jedynie w partii numer dwa Niemcy w pełni dominowali na boisku. Przez resztę spotkania Belgowie starali się podjąć walkę. Trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. Dodatkową partię wygrali Belgowie. W drugim meczu obraz gry nie uległ zmianie. Belgowie jednak jedynie w drugim secie zdołali narzucić swój styl gry rywalom. Resztę meczu pomimo ambitnej walki ze strony przeciwników kontrolowali Niemcy.

W czasie tych sparingów Vital Heynen dał szansę gry wszystkim swoim zawodnikom. – Pracowaliśmy mocno, te pierwsze gry kontrolne wyglądały nieźle. Widziałem jednak, że są jeszcze rzeczy, które musimy poprawić – analizował grę swojego zespołu rozgrywający Lukas Kampa. Miał on przede wszystkim na myśli blok i przyjęcie. – Nasza gra wygląda dobrze – przyznał na jednym z portali społecznościowych opiekun jednego z kandydatów do medalu. Cel Niemców na zbliżające się mistrzostwa Europy jest jasny. – Chcemy zdobyć medal i musimy być oceniani na podstawie naszych ostatnich osiągnięć. Wiemy, jak silna jest konkurencja w Europie i ten medal wcale nie jest gwarantowany – powiedział Sebastian Schwarz. Do tej pory męska niemiecka reprezentacja nie zdobyła na mistrzostwach Europy żadnego medalu.

Przed rozpoczęciem imprezy Niemcy udadzą się jeszcze na gry kontrolne do Finlandii (18-19.09), zagrają także w Ludwigsburgu (25-27.09) w Turnieju Czterech Narodów (Niemcy, Francja, Serbia i Słowenia) oraz dwumecz z Rosją na początku października (3-4.10) w Bremie i Hamburgu. Belgowie natomiast w najbliższy weekend trzykrotnie zagrają z Estonią.Pierwsze mecze siatkarskich mistrzostw Europy już 9.10. Niemcy w grupie zmierzą się kolejno z Bułgarią, Holandią i Czechami. Belgowie natomiast turniej zaczną od meczu z biało-czerwonymi, potem zmierzą się z Białorusią, a na koniec ze Słowenią.

Wyniki sparingów Niemcy – Belgia:
Niemcy – Belgia 3:0

(25:21, 25:14, 25:21, dodatkowy set  23:25)

Niemcy – Belgia 3:1
(25:22, 16:25, 25:20, 25:21)

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved