Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Co słychać w AZS-ie UAM Poznań?

Co słychać w AZS-ie UAM Poznań?

fot. archiwum

Spora grupa zawodników przedłużyła kontrakty z AZS-em UAM Poznań. Ale w składzie drużyny prowadzonej przez Damiana Lisieckiego nie zabraknie także nowych graczy. Akademicy przygotowania do sezonu rozpoczęli we wrześniu.

Siatkarze AZS-u UAM Poznań od kilku lat plasują się w czołówce pierwszej grupy II ligi mężczyzn, ale rzadko kiedy udawało im się przejść przez fazę play-off. W kolejnym sezonie również nie będzie o to łatwo, gdyż drużyna ponownie została odmłodzona. Kontrakty przedłużyli: Rafał Stasiński, Miłosz Lipski, Przemysław Sas, Damian Piórkowski, Kamil Radzikowski, Mateusz Dymecki, Kacper Jankowski, Kamil Garwacki. Pod skrzydła trenera Lisieckiego trafi spora grupa młodych siatkarzy, a nowymi twarzami w poznańskiej ekipie będą: na środku Radosław Róg i Bartosz Konsek, nowym rozgrywającym akademików został Bartosz Sobstyl, na libero zagra Rafał Mucha, zaś przyjęcie uzupełni Marcin Szczechowicz. – Odmłodziłem zespół. Jednak moim zdaniem nie będzie on słabszy od tej drużyny, którą prowadziłem w poprzednim sezonie. Jak uda nam się stworzyć kolektyw, to możemy być znacznie silniejsi. Czas pokaże, jaką ten zespół tak naprawdę będzie miał wartość – skomentował szkoleniowiec akademików, Damian Lisiecki.

Wiele II-ligowych drużyn przygotowania do sezonu rozpoczęło w sierpniu, a teraz grają już pierwsze mecze kontrolne. Tymczasem poznańscy siatkarze trenują od września. Dwa razy w tygodniu będą mieli dwa treningi dziennie, a w pozostałe dni – jeden. W połowie września udadzą się do Warszawy na turniej AZS-ów, a następnie rozegrają turniej w Sulęcinie. W pierwszej kolejce ligowej akademicy będą pauzowali, a zmagania dopiero rozpoczną w drugiej serii gier. – Takie pauzy się przydają, bo wówczas chłopacy mają wolny weekend. Jeśli klub ma wysokie cele sportowe, to tydzień przed przerwą można wykorzystać do budowania motoryki i dyspozycji zespołu na kolejne mecze – podkreślił Lisiecki, który liczy, że jego zespół znajdzie się w czołowej czwórce. – Nie wiem jeszcze, jak personalnie będą wyglądały poszczególne zespoły, ale ze wstępnego rozeznania liczę na to, że jeśli ten nowo budowany zespół się rozwinie, to być może będziemy na tyle mocni, że będzie nas stać na walkę o pierwsze lub drugie miejsce w grupie – zakończył szkoleniowiec wielkopolskiej ekipy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved