Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar Prezesa WZK Victoria jedzie do Jastrzębia-Zdroju

Puchar Prezesa WZK Victoria jedzie do Jastrzębia-Zdroju

W rozgrywanym w Wałbrzychu Turnieju o Puchar Prezesa WZK Victoria rzutem na taśmę wygrali jastrzębianie. W ostatnim meczu imprezy pokonali oni w tie-breaku gospodarzy, choć w piątej partii przegrywali już 12:14.

Sobota

W spotkaniu otwierającym turniej Victoria PWSZ podejmowała jednego z rywali z rozgrywek I ligi, Stal Nysa. W pierwszym secie goście rozbili gospodarzy 25:13, głównie dzięki większej sile naporu ofensywy. Miejscowi wyciągnęli jednak wnioski i kolejna partia należała już właśnie do nich (25:22). Dokładnym odbiciem tej części zmagań było następne rozdanie, które pokazało, że największymi atutami reprezentantów Nysy są charakter i siatkarska fantazja, które potrafiły wyciągnąć ich z największych kłopotów i przynieść finalne zwycięstwo. Kropką nad i w starciu była niestabilność Victorii Wałbrzych i szczelniejsza defensywa jej rywali, którzy wygrali 3:1 w setach.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS PWSZ Nysa 1:3
(13:25, 25:22, 22:25, 20:25)

W drugim sobotnim meczu Jastrzębski Węgiel pokonał Stal Nysa 3:0. 4. drużyna minionych rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn postawiła trudne warunki swoim rywalom, choć w jej szeregach nie brakowało kilku niedopracowań. W oczy przede wszystkim rzucała się jej większa pewność siebie w końcówkach – w każdej z partii przed wejściem w ostatnią fazę seta walka się wyrównywała, ale napływ emocji wytrzymywali lepiej Ślązacy, będący pewniejsi szczególnie w bloku. Mankamentem tego typu gry była mniejsza uwaga skierowana w stronę defensywy, jednak nie przeszkodziła ona jastrzębianom w odniesieniu victorii (25:21).

Jastrzębski Węgiel – AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:22, 25:20, 25:21)

Niedziela

W samo południe rozpoczął się wyczekiwany mecz wałbrzyszan z Jastrzębskim Węglem. Na trybunach hali Aqua Zdrój zebrało się ponad 500 kibiców, którzy stworzyli przyjemną atmosferę pojedynku. W pierwszym secie niesieni tą pomocą zawodnicy Victorii pewnie wygrali 25:18. Druga partia zakończyła się identycznym wynikiem, z tą różnicą, że zwyciężyli w niej goście. Dopiero kolejne rozdanie przyniosło ze sobą większe emocje. Kilka dobrych i długich wymian obu teamów oraz ciekawsze rozwiązania serwowane przez miejscowych przyczyniły się do ich finalnej wygranej 25:22. Podrażnieni utratą prowadzenia jastrzębianie szybko zabrali się za odrabianie strat (16:10). Duża zaliczka pozwoliła im na spokojne kontrolowanie wyniku i doprowadzenie do tie-breaka (25:20). W piąty set ekipy weszły z dużą mobilizacją wypisaną na twarzach. Cały czas jednak w ofensywie byli gospodarze i wydawało się, że zdobyty przez nich dwupunktowy zapas (14:12) pozwoli im na spokojne zakończenie meczu. Nic bardziej mylnego – wzięta przy tym wyniku przerwa szkoleniowca gości pokrzyżowała plany Victorii, która straciła cztery oczka z rzędu i szansę na zwycięstwo w turnieju (14:16).

Jastrzębski Węgiel – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2
(18:25, 25:18, 22:25, 25:20, 16:14)

źródło: inf. własna, victoria.pwsz.com.pl