Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Argentyńczycy zdominowali rywali, Tunezja bez szans

PŚ: Argentyńczycy zdominowali rywali, Tunezja bez szans

Szybko, łatwo i przyjemnie Argentyńczycy rozprawili się z Tunezyjczykami. Podopieczni Julio Velasco nie zostawili rywalom złudzeń, już osiągniecie progu 20 punktów zdobytych w poszczególnych setach przychodziło reprezentantom Tunezji z  trudem.

Rywalizację rozpoczęła gra na styku. Tunezyjczycy nieźle odczytywali intencje rywali, popisując się skutecznymi blokami. Efektowne zagrania w ataku przeplatały jednak proste błędy własne popełniane przez siatkarzy obu ekip w polu serwisowym. Szybciej sytuację opanowali Tunezyjczycy i to oni prowadzili 8:6 podczas pierwszej przerwy technicznej. Po wznowieniu gry podopieczni Julio Velasco wzięli sprawy w swoje ręce i tak po zagraniu De Cecco i asie Zornetty prowadzili 10:8. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, reprezentacja Tunezji mogła liczyć na Marouena Garcię i dzięki zagraniom swojego asa Tunezyjczycy wrócili do gry punkt za punkt. Jeszcze przed kolejną regulaminową przerwą w grze Argentyńczycy wrzucili kolejny bieg, Conte z Zornettą wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 16:14. Decydujący fragment seta to już pokaz możliwości reprezentantów Argentyny, swoje noty systematycznie poprawiał Facundo Conte. Kolejne zagrania przyjmującego Skry Bełchatów zrobiły swoje, formalności punktową zagrywką dopełnił Sebastian Sole i Argentyńczycy wygrali 25:20.

Odsłona kolejna nie układała się po myśli Argentyńczyków, początki seta to popis gry reprezentantów Tunezji. Mocny start to w dużym stopniu zasługa Moalli, problemy z przebiciem się przez blok rywali miał nawet Conte. I tak przy stanie 4:0 trener Velasco musiał reagować. Przerwa na żądanie szkoleniowca nieco pobudziła jego podopiecznych, jednak wciąż to Argentyńczycy pozostawali w roli zespołu goniącego wynik. Na pierwszej przerwie technicznej po ataku Naggi Tunezja prowadziła 8:4. Kolejne fragmenty seta to bezsilność siatkarzy z Argentyny, po kolejnym autowym zagraniu ekipy trenera Velasco obie ekipy dzieliło już pięć punktów. Pogoń za rywalem zapoczątkował skuteczny blok Sole, środkowy reprezentacji Argentyny wyraźnie pobudził swój zespół do walki. Szkoleniowiec reprezentacji Tunezji wykorzystując kolejne przerwy na żądanie, próbował wybić z rytmu rywali. Na niewiele się to zdało, autowe zagranie Bena Othmena sprawiło, że było już 13:13. Od tego momentu kontrolę nad przebiegiem zmagań przejęli podopieczni trenera Velasco. Sytuację swojego zespołu próbował co prawda ratować Nagga, jednak na zagrania rywali równie pewnie odpowiadał Conte. W końcówce partii rywalom o swojej obecności na boisku przypomniał Gauna, popisując się efektownym serwisem, dającym Argentyńczykom zwycięstwo 25:19.

Początki trzeciego seta to jednak znów falstart w wykonaniu zespołu Julio Velasco, błędów wystrzegali się natomiast Tunezyjczycy, prowadząc 5:2 po zagrywce Moalli. Tym razem Argentyńczycy szybciej przystąpili do odrabiania strat punktowych, niwelując dystans jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Krótko po wznowieniu gry kolejnym punktowym blokiem popisał się Sole i Argentyńczycy wypracowali dwupunktową zaliczkę – 13:11. Idąc w ślady swojego kolegi, chwilę później Poglajen zatrzymał Bena Othmena. Grając pewnie, siatkarze z Argentyny prowadzili podczas kolejnej przerwy technicznej trzema punktami. Tej przewagi podopieczni Julio Velasco nie pozwolili sobie już odebrać. Zagrywka Moalli zasiała co prawda trochę niepewności w szeregach Argentyńczyków (22:18), jednak przerwa, o którą poprosił trener Velasco, uspokoiła grę. I to siatkarze z Argentyny wygrali 25:20 i w całym meczu 3:0.

Argentyna – Tunezja 3:0
(25:20, 25:19, 25:20)

Argentyna: Zornetta (11), Gauna (11), Sole (10), Conte (8), De Cecco (3), Ramos (1) Closter (libero) oraz Poglajen (8) i Palacios (2)
Tunezja: Nagga (18), Ben Othmen (7), Miladi (3), Agrebi (3), Karamosli (2) Jerbi, Korbosli (libero) oraz Moalla (9)