Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PGE Skra druga w Londynie

PGE Skra druga w Londynie

PGE Skra zainaugurowała przedsezonowy cykl turniejów. Po tym jak bełchatowianie pokonali 3:0 Polonię Londyn, w niedzielę przegrali w trzech setach z niemieckim VfB Friedrichshafen i zajęli drugą lokatę w londyńskim turnieju.

Pierwszy mecz przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczął ten, dla którego był to również pierwszy mecz w koszulce PGE Skry – Mihajlo Stanković. Wynik rywalizacji otworzył natomiast Michał Winiarski. Choć spotkanie określano mianem meczu przyjaźni, to na parkiecie bełchatowianie nie stosowali dla kolegów z Polonii taryfy ulgowej. Od samego początku stopniowo powiększali swoją przewagę, pozwalając ugrać zawodnikom z Londynu zaledwie 11 punktów.

Podobny scenariusz miały dwie kolejne partie. Przewaga żółto-czarnych nie była już jednak tak wysoka, jak w premierowej odsłonie. Seta numer dwa bełchatowianie wygrali 25:20, a trzeci – najbardziej wyrównany fragment gry zakończył się zwycięstwem polskiego zespołu 25:22.

IBB Polonia Londyn – PGE Skra Bełchatów 0:3
(11:25, 20:25, 22:25)

PGE Skra: Janusz, Stanković, Wlazły, Wrona, Winiarski, Marcyniak, Milczarek (libero) oraz Gromadowski

Wyniki wszystkich spotkań pierwszego dnia turnieju:
Polonia SideOut Londyn – Schweriner SC 0:3
Team Northumbria – VfB Friedrichshafen 1:3
Team Northumbria – RC Cannes 0:3

W niedzielę poprzeczka była podniesiona zdecydowanie wyżej niż dzień wcześniej. Rywalem PGE Skry był bowiem trzynastokrotny mistrz Niemiec, zdobywca pucharu tego kraju, a także zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2006/2007. Miniony sezon dla podopiecznych trenera Steliana Moculescu również był bardzo udany.

To właśnie aktualni mistrzowie Niemiec lepiej rozpoczęli spotkanie decydujące o tym, który z zespołów odbierze Puchar Polskich Lotników. Rywale wysunęli się na prowadzenie, które sięgnęło nawet pięciu punktów. Bełchatowscy gracze szybko odzyskali właściwy rytm gry i najpierw wyrównali straty, a potem sami objęli prowadzenie. Niestety ostatnie piłki lepiej rozegrała drużyna VfB Friedrichshafen, która wygrała premierową odsłonę 25:21.

Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie. Podopieczni Miguela Falaski ponownie pozwolili sobie na stratę punktów w początkowym fragmencie gry, a przy dobrej dyspozycji mistrzów Niemiec nie udało im się zniwelować tej przewagi. Partia zakończyła się zwycięstwem VfB 25:21.

Niestety rozpędzonych i pewnie grających siatkarzy trenera Moculescu nie udało się już zatrzymać – trzeciego seta wygrali do 20. Pomimo ambicji bełchatowskich siatkarzy i dopingu Polonii na tym etapie przygotowań do sezonu mistrz Niemiec prezentował się lepiej i zasłużenie został zwycięzcą londyńskiego turnieju.

PGE Skra – VfB Friedrichshafen 0:3
(21:25, 21:25, 20:25)

PGE Skra: Janusz, Wlazły, Marcyniak, Stanković, Gromadowski, Wrona, Milczarek (libero)