Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Mocna obsada turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza

Mocna obsada turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza

fot. archiwum

Za niespełna miesiąc w Raciborzu odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza. Obok zespołów reprezentujących PlusLigę zobaczymy brązowego medalistę LM, wicemistrza Chin czy też mistrza Czech.

Z początkiem przyszłego miesiąca w Raciborzu szykuje się prawdziwa gratka dla kibiców i miłośników siatkówki. Od 1 do 4 października odbywać się będzie druga edycja Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza. Z tej okazji do miasta zjadą siatkarze z najwyższej światowej półki. Mecze rozegrane zostaną w dwóch miejscach: w Arenie RAFAKO w Raciborzu oraz hali sportowej w Rudniku. Na parkiecie zobaczymy sześć drużyn z kraju i zagranicy. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.

Na boiskach zobaczymy sześć drużyn: ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Duklę Liberec (mistrz Czech), Berlin Recycling Volley (v-ce mistrz Niemiec, brązowy medalista Ligi Mistrzów), Effectora Kielce, Shandong Shanghai (v-ce mistrz Chin). Rozgrywki odbywać się będą w dwóch grupach. Łącznie zawodnicy stoczą 9 spotkań, a w ostatni dzień zmagań, czyli w niedzielę (4.09), najlepsi siatkarze powalczą o nagrodę główną – Puchar Prezydenta Raciborza. Ponadto podczas rozgrywek przyznawane będą nagrody indywidualne, m.in. dla najlepszego blokującego, libero, rozgrywającego czy zagrywającego.

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz agencja VolleyPRO management. Pomysłodawcą Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego jest Jakub Michalak, raciborzanin pochodzący z rodziny siatkarskiej, długoletni zawodnik KS-u RAFAKO. – Z siatkówką się wychowałem. Można powiedzieć, że dzięki niej moi rodzice przeprowadzili się do Raciborza i tu osiedliliśmy się na stałe, bo mój tato dostał kontrakt w klubie Stal RAFAKO – wspomina Jakub Michalak, inicjator siatkarskiego turnieju. Mimo że od dawna nie oglądamy Jakuba na parkiecie, nie oznacza to, że rozstał się z siatkówką. Wręcz przeciwnie, zajął się nią „od kuchni”. Teraz zarządza karierą dobrze rokujących zawodników, przez co współpracuje z wieloma drużynami, pomagając im przygotowywać się do sezonu. – W naszym kraju jest sporo utalentowanych siatkarzy i dobrych zespołów, ale wielu z nich nie ma możliwości uczestniczenia w sparingach na odpowiednio wysokim poziomie. Raciborski turniej ma być swego rodzaju areną, na której zmierzą się najlepsze drużyny z kraju i zagranicy – zapowiada Jakub Michalak. – Siatkówka w Raciborzu ma wielkie tradycje i długie korzenie, które chcemy pielęgnować. Mamy też dobrą bazę treningową, potencjał i mamy możliwości, które należy pokazywać na zewnątrz – podkreśla J. Michalak.Ubiegłoroczna, pierwsza edycja międzynarodowego turnieju wypadła bardzo dobrze. Rozgrywki toczyły się na bardzo wysokim poziomie, a do Raciborza zjechało wielu znanych zawodników, w tym m.in. Mateusz Bieniek, który zdobył tytuł najlepszego zagrywającego. W tym roku na turniej również wybiera się wielu utytułowanych siatkarzy. Kibice będą więc mieli podwójny powód do radości: po pierwsze wstęp na turniej będzie bezpłatny, po drugie fani będą mogli spotkać się i porozmawiać ze sportowcami, uścisnąć dłonie mistrzów i na żywo zobaczyć ich w akcji.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved