Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Kubiak: 3:1 to dla nas trochę wstyd

Michał Kubiak: 3:1 to dla nas trochę wstyd

fot. Joanna Skólimowska

- Cieszę się z wygranej, ale nie do końca ze stylu naszej gry. Wenezuela rozegrała dobry mecz, lecz my popełniliśmy dużo błędów - powiedział po ostatnim gwizdku niedzielnego meczu biało-czerwonych kapitan reprezentacji, Michał Kubiak.

– To dobrze, że po pięciu meczach mamy pięć zwycięstw. Ufam moim zawodnikom. Wiem, że są bardzo dobrze wyszkoleni, więc dziś mogła to być bardziej kwestia ich nastawienia. Popełniliśmy wiele błędów – powinniśmy byli zaliczyć 20 bloków – powiedział po wygranym spotkaniu z Wenezuelczykami trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga. Nie zmienia to faktu, że Polacy dostarczyli swoim kibicom sporo wydaje się niepotrzebnych emocji, ale według szkoleniowca to naturalne następstwo pozycji, którą w tej chwili zajmują biało-czerwoni na siatkarskiej mapie globu. – W takich zawodach wszystkie teamy są zmotywowane do walki z dużymi zespołami, takimi jak Polska, więc nie możemy zakładać, że ta czy inna gra będzie łatwa, jeśli tylko dobrze zagramy. Musimy utrzymać naszą agresywność – dodał Francuz. Podobne odczucia miał kapitan reprezentacji, Michał Kubiak. Cieszę się z wygranej, ale nie do końca ze stylu naszej gry. Wenezuela rozegrała dobry mecz, ale my popełniliśmy dużo błędów. Nie potrafiliśmy zrobić praktycznie nic – blokować, bronić. Nie powinniśmy tak grać, 3:1 to dla nas trochę wstyd. Jesteśmy mistrzami świata, a poziom mistrzów świata powinien być wyższy niż to, co pokazaliśmy – przyznał przyjmujący.

Jak można się domyślać, w zupełnie innych nastrojach do niedzielnych rezultatów podeszli przeciwnicy zespołu znad Odry i Wisły. – Ten wynik jest dla nas dobry i cieszę się, mogąc zagrać taki mecz przeciwko Polsce. Mieliśmy innych zawodników, rozgrywającego, środkowych, a drużyna działała dobrze. Wierzę, że od tego momentu możemy grać coraz lepiej. Przed drugą rundą nasi zawodnicy potrzebują trochę odpoczynku. Zagramy teraz z USA, Japonią i Włochami – zespołami na bardzo wysokim poziomie, więc musimy utrzymać silną motywację. Czekają nas ciężkie mecze – powiedział Vincenzo Nacci, trener reprezentacji Wenezueli. Kapitan jego drużyny dodał, że taka postawa drużyny z Ameryki Południowej w spotkaniu ze złotymi medalistami siatkarskiego mundialu nobilituje go do jeszcze lepszej prezencji. – Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej gry. Pokazaliśmy mocną siatkówkę. To był dobry mecz, a przy tym najlepsze w naszym wykonaniu spotkanie przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn – mistrzom świata. Musieliśmy grać na sto procent naszych możliwości. To doda nam pewności siebie – zakończył Kervin Pinerua.

 źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved