Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne sparingi za Ślepskiem Suwałki

Kolejne sparingi za Ślepskiem Suwałki

fot. archiwum

W piątek i w sobotę pierwszoligowy Ślepsk Suwałki rozegrał dwa mecze towarzyskie. W pierwszym suwalska ekipa okazała się wyraźnie lepsza od KPS-u Siedlce, natomiast dzień później zagrała na remis z Pekpolem Ostrołęka.

W pierwszym pojedynku, w którym zespół z Suwałk zmierzył się z KPS-em Siedlce, trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów. Jak się okazało, we wszystkich triumfowali gracze Ślepska. Siedlczanie jedynie w drugiej i w piątej odsłonie postawili ciężkie warunki rywalom. W drugim secie KPS zdołał podnieść się z bardzo ciężkiej sytuacji w końcówce, w której przegrywał już 17:22. Siedlczanie podjęli jednak walkę i przeciwnikom udało się zakończyć tę odsłonę wygraną dopiero po długiej grze na przewagi. W pozostałych setach suwalska ekipa wygrywała wyraźnie. – Wykonaliśmy zadanie, dziękuję chłopakom – tylko tyle i aż tyle po meczu miał do powiedzenia trener Ślepska Dmitrij Skorij.Zrealizowaliśmy to, co zakładaliśmy przed meczem – dodał Adrian Hunek, kapitan Ślepska. – Cieszę się ze swojej gry, bo widać, że praca wykonana na treningach daje pożądane efekty. Brakuje nam jeszcze błysku, ale to przyjdzie z czasem, podobnie jak zgranie drużyny, bo zdarzają się nam jeszcze błędy wynikające właśnie z braku zrozumienia, odczytania zamiarów kolegi – ocenił Hunek.

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 5:0
(25:19, 28:26, 25:19, 25:16, 15:13)

W sobotnim meczu Ślepsk – Pekpol, zakończonym remisem 2:2, aż trzy sety kończyły się wynikami 25:22, dwa – pierwszy i czwarty dla Pekpolu, trzeci dla Ślepska. Był to remis sprawiedliwy, w którym oba zespoły obok efektownych obron, bloków i wybloków oraz ataków popełniały sporo prostych błędów. – To był fajny sprawdzian i okazja do ćwiczenia gry blok-obrona. Gramy nierówno, ale na tym etapie przygotowań tak się dzieje. Pekpol to zespół grający widowiskowo i skutecznie w obronie, mocno atakujący, co sprawiło, że kibice mieli okazję obejrzenia kilku naprawdę ładnych wymian siatkarskich ciosów zarówno w obronie, jak i w ataku. Te mecze już za nami, trzeba je przeanalizować, wyciągnąć wnioski z tego, co jeszcze nie wychodziło tak, jak chcemy i pracować dalej. Do inauguracji rozgrywek ligowych zostały jeszcze trzy tygodnie, za tydzień gramy w Wyszkowie, a za dwa będziemy gospodarzami Memoriału Józefa Gajewskiego – podsumował Dmitrij Skorij.Ślepsk Suwałki – Pekpol Ostrołęka 2:2
(22:25, 25:17, 25:22, 22:25)

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved