Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Grand Prix Brno: Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała na fali

Grand Prix Brno: Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała na fali

fot. archiwum

Kolejną wygraną odnotowały podopieczne Emanuele Sbano w Grand Prix Brno 2015. Tym razem siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała pokonały ekipę SVS Schwechat Wiedeń 3:1. W ostatnim dniu zmagań bialanki zmierzą się z Vasas Obuda Budapeszt.

Dominacja siły bialanek to obraz gry w premierowej odsłonie meczu z austriackim SVS Schwechat Wiedeń. W polu serwisowym bardzo dobrze radziła sobie Helena Horka, która skutecznie odrzuciła rywalki od siatki. Bloki Małgorzaty Lis pozwoliły BKS-owi odskoczyć na 9:1, a po punktowej zagrywce kapitan zespołu z Podbeskidzia było 15:3. Stało się jasne, że zespół z Wiednia w tej partii na wygraną nie ma większych szans. Wynik 25:11 to najmniejszy wynik kary austriackiej drużyny, która była jedynie tłem dla zespołu Emanuele Sbano.

Po zmianie stron role się odwróciły. To rywalki były zespołem zdecydowanie bardziej przeważającym i to one na początku drugiej odsłony meczu wypracowały kilkupunktową przewagę. Przy stanie 4:10 o czas poprosił trener BKS-u i dopiero ataki Horki i Emilii Muchy sprawiły, że zespół z Podbeskidzia wrócił do gry. Mucha wyrównała przy stanie 11:11, a Czeszka wyprowadziła BKS na 12:11. Chwilę później w polu zagrywki punktowała Moskwa i bialanki odskoczyły na 15:12. Wystarczyła chwila rozprężenia i role ponownie się odwróciły. BKS zaczął popełniać błędy, co błyskawicznie wykorzystały rywalki, wygrywając na przewagi 25:23.

Przegrana mocno podrażniła ambicje bialanek, które wróciły do gry, jaką prezentowały w pierwszej odsłonie meczu. BKS grał pewnie i dzięki małej ilości błędów własnych pewnie wygrał 25:18. Jeszcze większa przewaga ekipy z Orlen Ligi widoczna była w czwartym i ostatnim secie, w którym wyrównana walka toczyła się do stanu 6:5. Później na parkiecie dominował jedynie BKS, zwyciężając 25:13.BKS Aluprof Bielsko-Biała – SVS Schwechat Wiedeń 3:1
(25:11, 23:25, 25:18, 25:13)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved