Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Drugi dzień walki o Puchar Commercecon pod znakiem tie-breaków

Drugi dzień walki o Puchar Commercecon pod znakiem tie-breaków

fot. archiwum

Aż cztery z pięciu meczów, jakie rozegrano w sobotę w Łodzi, zakończyły się dopiero w piątym secie. Dwa zwycięstwa odniósł zespół z Sulechowa. Sporo krwi napsuły gospodyniom i mistrzyniom I ligi waleczne siatkarki z Ostrawy.

W sobotni poranek gospodynie zmierzyły się z beniaminkiem I ligi. Siatkarki prowadzone przez trenera Mariusza Bujka co prawda w pierwszym secie oddały pole gospodyniom, ale później przyjezdne wykorzystały słabszy fragment gry ŁKS-u i wyrównały stan meczu, trzecia partia również zakończyła się po myśli policzanek. Szkoleniowiec łodzianek starał się testować różne ustawienia, gra jego podopiecznych z seta na set się poprawiała i w czwartej odsłonie siatkarkom ŁKS-u udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak to znów policzanki pokazały lepszą grę zespołową i odniosły prestiżowe zwycięstwo nad wicemistrzyniami I ligi.

PSPS Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
(22:25, 25:18, 25:22, 22:25, 15:9)


 Błędy własne czeskich siatkarek w połączeniu z dobrą zagrywką sulechowianek pozwoliły mistrzyniom I ligi swobodnie rozgrywać swoje akcje w początkowych minutach spotkania (5:1). Podopieczne Marka Mierzwińskiego również nie wystrzegały się siatkarskich „grzechów” i wkrótce ich trener poprosił o przerwę (11:9). Zawodniczki z Ostrawy mozolnie i powoli odrabiały straty, ale to najwyraźniej uśpiło czujność rywalek, bo po bloku na Justynie Raczyńskiej było już 16:16. Lepiej w defensywie prezentowały się Czeszki i to one miały trzy piłki na wagę zwycięstwa w premierowej odsłonie. Żadnej z nich nie wykorzystały i to błyskawicznie się na nich zemściło (24:26).

Podbudowane tym, z jak dalekiej podróży wróciły w poprzednim secie, siatkarki Zawiszy zaczęły być skuteczniejsze w swojej pierwszej akcji i podbijały coraz więcej ataków przeciwniczek (6:2). Przedłużające się wymiany były w tym meczu domeną Czeszek i to nasze południowe sąsiadki grając cierpliwie, kolejny raz doprowadziły do remisu 8:8. Szala zwycięstwa od tego momentu zaczęła przechylać się na stronę mistrzyń I ligi (14:9). Zespołom w tym spotkaniu zdecydowanie lepiej odrabiało się straty, niż utrzymywało przewagę, co udowodniły Czeszki, doprowadzając do remisu w całym meczu (21:25).

Początek trzeciego seta należał do sulechowianek, ale kilka zbyt czytelnych akcji mogło doprowadzić do zaprzepaszczenia z trudem wypracowanej przewagi (9:6). Sen z powiek mistrzyniom I ligi spędzał blok zespołu TJ Ostrawa i dzięki niemu role znów się odwróciły (9:10). Z kolei na prawym skrzydle nie radziła sobie Zednikova i obraz gry wyrównał się. Sulechowianki szybko się jednak zrehabilitowały, popełniając mniej błędów od rywalek w końcówce seta (25:20).

Czeszki w czwartej odsłonie meczu nie potrafiły poradzić sobie z zagrywką Natalii Perlińskiej i postawiły się w bardzo niekorzystnej sytuacji (6:2). Po raz kolejny w ważnych momentach ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Ewa Kwiatkowska, ale Czeszki broniły się większą różnorodnością zagrań. Najlepszy zespół I ligi nie potrafił postawić kropki nad i, czeskie siatkarki walczyły do końca i doprowadziły do kolejnego tie-breaka w tym turnieju i drugiego z ich udziałem (23:25). W piątym secie sulechowianki zachowały spokój, pokonując zawodniczki czeskiej ekstraklasy (15:11).

Zawisza Sulechów – TJ Ostrawa 3:2
(26:24, 21:25, 25:20, 23:25, 15:11)


Torunianki szybko narzuciły swój styl gry w meczu z siatkarkami z Polic. As serwisowy Karoliny Filipowicz sprawił, że było 13:9. Swoje „trzy grosze” do rezultatu widocznego na tablicy wyników dorzuciły Ilona Gierak i Anna Lewandowska, ustawiając szczelny blok (17:10). Trzeci zespół ubiegłego sezonu I ligi nie miał problemów, by z powodzeniem zakończyć pierwszą odsłonę meczu (25:20).

Później do głosu doszły siatkarki Chemika Police. Dobrą zagrywką sytuację swojego zespołu poprawiła Sylwia Grobys (4:7). Podopiecznym Mariusza Bujka nie zabrakło koncentracji, policzanki utrzymały ją do samego końca i był remis (22:25). Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do połowy trzeciej partii. Wtedy cała seria punktów powędrowała na konto siatkarek z Torunia (25:17).

Czwarty set rozpoczął się od walki na siatce wygranej przez Karolinę Filipowicz (1:0). Na prowadzenie swoje koleżanki wyprowadziła zagrywką Magdalena Soter i o czas poprosił trener Soja. Nieoczekiwanie to policzanki wychodziły obronną ręką z sytuacji podbramkowych i doprowadziły do tie-breaka (22:25). W nim swoją wyższość udowodniły jednak siatkarki Budowlanych Toruń (15:10).

Budowlani Toruń – PSPS Chemik Police 3:2
(25:20, 22:25, 25:17, 22:25, 15:10)


Pierwszy szybko wygrany przez łodzianki set uśpił nieco ich czujność (25:16). Czeskie siatkarki ani myślały sugerować się tablicą wyników, nie było dla nich piłek straconych. Piłka niemal po każdym ataku gospodyń wracała na ich stronę boiska. Dzięki imponującej grze w defensywie dwa kolejne wyrównane sety należały do siatkarek z Ostrawy. Tradycji stało się jednak zadość, gospodynie przy dużym udziale Katarzyny Sielickiej przedłużyły spotkanie. W tie-breaku aż do samego końca trudno było przewidzieć, kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko, ostatecznie „różnicę” zrobił łódzki blok (15:13).

ŁKS Commercecon Łódź – TJ Ostrawa 3:2
(25:16, 22:25, 21:25, 25:19, 15:13)


Ostatni mecz rozegrany w sobotę to pojedynek między drużynami z Sulechowa i Torunia. Starcie charakteryzowały bardzo długie przestoje każdego z zespołów. W drugiej partii torunianki prowadziły już 8:0, ale nie zdołały znaleźć recepty na bardzo szybką i kombinacyjną grę, jaką później prezentowały mistrzynie I ligi. Dominacja sulechowianek, które uwierzyły we własne siły, trwała już właściwie do samego końca. Nie pomagały próby zmotywowania zespołu czy zmiany taktyki, trzeci i czwarty set był już teatrem jednego aktora. Siatkarki Zawiszy zasłużenie zwyciężyły 3:1 i dopisały do swojego dorobku komplet punktów.

Roltex Zawisza Sulechów – Budowlani Toruń 3:1
(20:25, 25:23, 25:16, 25:14)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved