Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksander Śliwka: Nasza grupa jest bardzo silna

Aleksander Śliwka: Nasza grupa jest bardzo silna

fot. mlodaliga.pl

Pod wodzą Jakuba Bednaruka biało-czerwoni juniorzy wygrali z reprezentantami Stanów Zjednoczonych. - Nie zaczęliśmy tego spotkania dobrze, ale udało nam się z tego wyjść - powiedział po pojedynku kapitan kadry Polaków, Aleksander Śliwka.

Nie ulega wątpliwości, że oczy całego siatkarskiego świata poza Pucharem Świata spoglądają na trwające właśnie mistrzostwa świata juniorów. Przed startem turnieju dużo mówiło się o tym, że przed ekipą Jakuba Bednaruka jest spore wyzwanie, polegające na sprostaniu złotym medalom seniorów i kadetów, którymi w ostatnim czasie może poszczycić się polska siatkówka.

Biało-czerwoni nie rozpoczęli rozgrywek zbyt dobrze, bowiem w pierwszym spotkaniu ulegli rozpędzonym Rosjanom 0:3. Całe szczęście w meczu z wciąż groźnymi Amerykanami udało im się zrehabilitować i w takim samym stosunku pokonać przeciwników. Nie było to jednak aż tak łatwe, jak mógłby wskazywać wynik. – Nie zaczęliśmy tego spotkania dobrze, ale udało nam się z tego wyjść. Poprawiliśmy naszą prezencję i odnieśliśmy istotne zwycięstwo. Mam nadzieję, że podobną postawę zaprezentujemy w meczu z Argentyńczykami – przyznał kapitan polskiej reprezentacji, Aleksander Śliwka, dodając, że nie patrzy na siebie, jak i swoich kolegów jako głównych pretendentów do medali. – Myślę, że nasza grupa jest bardzo silna. Jednymi z faworytów są Rosjanie, a także Chińczycy i uważam te dwie drużyny za najlepsze zespoły rywalizacji. Jeżeli chodzi o nas, to skupiamy się na każdym kolejnym meczu – powiedział trzon zespołu juniorów.

Szkoleniowiec biało-czerwonej ekipy zaznaczył natomiast, że podobny obrót spraw na boisku bardzo go raduje. – Czasem zdarza się taki dzień, że gra się tak, jak my w pojedynku z Rosjanami, a 24 godziny później wygrywa się w trzech setach z USA. Cieszymy się także z tego, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i w dobrej dyspozycji – zakończył Jakub Bednaruk.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved