Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł redaktor Janusz Nowożeniuk

Zmarł redaktor Janusz Nowożeniuk

fot. archiwum

Środowisko siatkarskie z wielkim smutkiem przyjęło informację o śmierci Janusza Nowożeniuka wybitnego dziennikarza sportowego, przyjaciela polskiej siatkówki. Janusz Nowożeniuk rozpoczął współpracę z "Przeglądem Sportowym" już w wieku 18 lat (1952).

Temu tytułowi był wierny do emerytury, a tematyce siatkarskiej do śmierci. Z wykształcenia prawnik i muzyk.

O siatkówce zaczął pisać w tej gazecie od 1965 roku, kiedy to w Polsce rozgrywany był Puchar Świata. Był wysłannikiem „Przeglądu Sportowego” między innymi na pięć kolejnych mistrzostw Europy, na których Polacy zdobywali srebrne medale, i piórem opisującym mistrzostwo świata 1974 i mistrzostwo olimpijskie 1976 polskich siatkarzy.

Zainicjował i prowadził przez 34 edycje plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego siatkarza sezonu. Jego wnikliwe felietony „Z obu stron siatki” – w „Przeglądzie Sportowym” i późniejsze „Zdaniem weterana” – w magazynie „Siatkówka” są przykładem wielkiego talentu i wnikliwości, i wrażliwości. Przez siedem lat, do roku 1974, był aktywnym i kreatywnym członkiem Zarządu PZPS.W ostatnich latach dzielił się z czytelnikami swą wiedzą i mądrością na łamach portali Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Janusz Nowożeniuk w dziennikarskim i siatkarskim gronie cieszył się wielkim szacunkiem i estymą i nie bez przyczyny nazywany był Docentem. Znakomity publicysta i życzliwy, serdeczny człowiek był nestorem i wielkim autorytetem w gronie polskich dziennikarzy piszących o siatkówce.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved