Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Kądzioła i Szałankiewicz walczyli, ale przegrali

Soczi Open: Kądzioła i Szałankiewicz walczyli, ale przegrali

fot. archiwum

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz nie zagrają w półfinale turnieju Soczi Open. Polski duet w 1/4 finału stoczył zacięty bój z Samoilovsem i Smedinsem z Łotwy, ale po blisko godzinnej walce przegrał. Łotysze później awansowali do finału.

Łotysze rozpoczęli to spotkanie z wysokiego C. W pierwszym secie zdołali sobie za sprawą dobrej gry w ataku, zagrywce czy obronie wypracować kilka punktów przewagi. To im spokojnie pozwoliło kontrolować tę część meczu. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz nie poddawali się jednak i w drugiej partii to oni zapracowali sobie dobrą grą na zapas punktowy. Rywale próbowali gonić wynik, ale ostatecznie w meczu doszło do tie-breaka. Ten już przebiegał pod dyktando Samoilovsa i Smedinsa, którzy dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki.

– Nie graliśmy najlepiej w tej partii, nie mogliśmy zdobyć punktu. Nasi rywale natomiast grali znakomicie. Próbowaliśmy gonić wynik w końcówce, wróciliśmy do gry, ale było już za późno – powiedział o drugim secie Smedins. Zawodnik przyznał także, że odczuwają oni trudy zmiany stref czasowych. Tego samego dnia Łotysze pokonali jeszcze w 1/2 finału duet Nicolai/Lupo z Włoch i awansowali do finału.

Samoilovs/Smedins J. LAT [2] –  Kądzioła/Szałankiewicz POL [6] 2:1
(21:16, 19:21, 15:6)źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved