Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Polacy nie podołali wymaganiom Rosjan

MŚ juniorów: Polacy nie podołali wymaganiom Rosjan

W pojedynku Polski z Rosją sborna rozwiała wątpliwości co do tego, który z zespołów jest lepszy. Po pierwszym dość łatwo wygranym secie w kolejnych dwóch toczyła się wyrównana walka do ostatniej piłki. W każdym przypadku victoria nie należała do biało-czerwonych.

Od początku spotkania Rosjanie nie wstrzymywali ręki, bardzo zdecydowanie atakował Dimitrij Wołkow (8:5). Biało-czerwoni grali bardziej technicznie, jednak często popełniali błędy. Po przerwie na życzenie trenera Jakuba Bednaruka Polacy zaczęli stopniowo odrabiać straty, równo pomiędzy skrzydłowych atak rozkładał Marcin Komenda. Chociaż zagrywki polskich siatkarzy sprawiały problemy przeciwnikom, siatkarze znad Odry i Wisły często nie wykorzystywali nadarzających się szans do zdobycia punktu (13:16). Głównie przez niedokładną grę Polacy nie byli w stanie zmniejszyć różnicy punktowej. Po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Aleksander Kimerow (22:19). Pomimo zmian w polskim zespole to Rosjanie bez większych problemów wygrali inauguracyjną odsłonę spotkania do 20.

Drugiego seta biało-czerwoni rozpoczęli bardzo efektownie – przy zagrywce Bartłomieja Lemańskiego Polacy zbudowali przewagę, a o czas poprosił trener Nikołajew (6:2). Rosjanie często mylili się w ataku (4:8). Przewaga podopiecznych Jakuba Bednaruka nie trwała jednak długo, po przerwie technicznej przy zagrywce Denisa Bogdana reprezentanci Rosji odrobili straty, a po kolejnym asie wyszli na prowadzenie (11:10). Od tej chwili rozgorzała wyrównana walka. W polskim zespole ponownie zdarzały się nieporozumienia, jednak dzięki trudnej zagrywce biało-czerwoni utrzymywali kontakt punktowy z rywalem. W drugiej części seta bardzo dobrze zaczął funkcjonować polski blok, co pozwoliło reprezentantom Polski wyjść na prowadzenie (23:22). Końcówka rozdania była zacięta, obfitująca w efektowne obrony i chaotyczne zagrania. Więcej zimnej krwi zachowali jednak Rosjanie i to oni po ataku z przechodzącej piłki Maksima Biełogorcewa cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii.

Otwarcie trzeciej partii przebiegało podobnie jak poprzedniej (6:2) – mocny atak Bartłomieja Lipińskiego sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas (8:4). Problemy z przyjęciem zagrywki oraz wysoka skuteczność w kontrataku Rosjan sprawiły, że przewaga biało-czerwonych szybko została zniwelowana, a o czas poprosił trener Bednaruk (10:10). Głównie dzięki dobrej postawie na siatce Lemańskiego i Śliwki Polacy utrzymywali kontakt punktowy z rywalami. Gra ponownie się wyrównała, jednak minimalną przewagę dzierżyli Rosjanie. Zawodnicy obu drużyn walczyli o każdą piłkę. W końcówce kilka celnych serwisów w stronę przeciwników posłał Lemański (22:20), jednak po pomyłce polskiego środkowego sborna szybko ponownie przejęła kontrolę na siatce i po ataku Aleksandra Kimerowa wyszła na prowadzenie (23:22). Mocny atak z szóstej strefy Wołkowa dał piłkę meczową podopiecznym trenera Nikołajewa, jednak Polacy obronili ją. Finalnie siatkarze Jakuba Bednaruka nie zdołali odwrócić losów seta i po asie serwisowym Bogdana musieli uznać wyższość rywali.

Rosja – Polska 3:0
(25:20, 25:23, 26:24)

Rosja: Pankow (2), Mielnikow (2), Biełogorcew (6), Kimerow (11), Wołkow (17), Bogdan (14), Andriejew (libero) oraz Ursow (1) i Żos
Polska: Komenda (2), Halaba (10), Lemański (7), Śliwka (10), Gryc (4), Mordyl (1), Popiwczak (libero) oraz Lipiński (11), Bieńkowski, Depowski, Szymura i Kania (2)