Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Kubiak: Było nerwowo

Michał Kubiak: Było nerwowo

Czwarty mecz i czwarta wygrana - oto bilans polskich siatkarzy w Pucharze Świata. Zawodnicy trenera Antigi do odniesienia wygranej w meczu z Iranem potrzebowali aż pięciu setów. - Jestem ogromnie zadowolony, że nie przegraliśmy - przyznał Michał Kubiak.

Pierwsze dwa sety pojedynku z Iranem były w wykonaniu reprezentacji Polski słabe. Rywale lepiej spisywali się w większości elementów siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie prowadzili 2:0. Przy takim wyniku w grze polskich orłów nastąpiła zmiana i wszystko weszło na dobrą drogę. Mistrzowie świata doprowadzili do remisu, a następnie dobili rywali w tie-breaku i wygrali 3:2. – Kolejny trudny mecz i wielka satysfakcja, bo to było bardzo ważne spotkanie. Z Iranem zawsze gra się ciężko. To prawda, że w ostatnich dwóch latach to my częściej byliśmy górą, ale musimy grać jak najlepiej w każdym spotkaniu – przyznał Stephane Antiga.W pierwszym secie Iran dominował – grał lepiej od nas. W drugim secie mieliśmy szansę na wygraną i była to siatkówka na wysokim poziomie. Ponownie chcę wspomnieć o moich zmiennikach – Drzyzdze i Mice. To oni dodali energii drużynie i wykonali kawał świetnej robotyto jest prawdziwa drużyna – dodał trener biało-czerwonych.

Trener Persów, Slobodan Kovac, nie był zadowolony z końcowego rezultatu, lecz pochwalił swoich graczy za pierwsze dwa sety. Według szkoleniowca kadry Iranu losy meczu mogły potoczyć się inaczej, gdyby nie decyzje podjęte przez arbitrów w końcówce tej partii. – Próbowaliśmy wszystkiego, by pokazać dobrą siatkówkę i myślę, że nam się to udało. Prowadzić 2:0 z Polską w ważnym turnieju – to nie jest łatwa sprawa. Po dwóch setach nie przestaliśmy walczyć, ale do gry powrócili Polacy – zaczęli bardzo dobrze spisywać się na przyjęciu i mocno zagrywać. Zdenerwował mnie początek tie-breaka. Przy 12:11 mogło być 11:11 i być może set zakończyłby się inaczej – skomentował opiekun Irańczyków.

Pozytywnie o przegranym meczu wypowiedział się także kapitan Persów, Mir Saeid Marouflakrani. Rozgrywający rywali Polaków pochwalił swój zespół za to, co zaprezentował na parkiecie i przyznał, że po tak dobrym widowisku nikt w drużynie nie jest rozczarowany. – To był dobry mecz, bo oba zespoły zagrały świetną siatkówkę. Zaczęliśmy bardzo dobrze i myśleliśmy, że możemy wygrać to spotkanie, ale ostatecznie oni zagrali lepiej od nas. Polacy są w świetnej formie i naprawdę ciężko z nimi rywalizować. Dzisiaj walczyliśmy, a nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, więc nie jesteśmy rozczarowani – ocenił Marouf.

Uczucie ulgi, radość i zadowolenie z końcowego wyniku – to emocje, które towarzyszyły polskim siatkarzom po zwycięstwie 3:2 nad reprezentacją Iranu. Kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak, nie ukrywał, iż wygrana po tak słabym początku i z wymagającym rywalem smakuje wyjątkowo. – Wygrana z Iranem to dla nas wielka radość. Nie rozpoczęliśmy meczu tak dobrze, jak oczekiwaliśmy, a oni zagrali fantastyczną siatkówkę. Było trochę nerwowo, ale udało nam się wygrać 3:2. W tych okolicznościach jestem ogromnie zadowolony, że nie przegraliśmy i maszerujemy dalej po wygraną w tym turnieju – zakończył Kubiak.

źródło: inf. własna, pzps.pl