Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Obie drużyny są w podobnej fazie przygotowań

Jacek Nawrocki: Obie drużyny są w podobnej fazie przygotowań

fot. FIVB

Reprezentacja Polski kobiet sposobiąca się do mistrzostw Europy zagrała w Węgierskiej Górce towarzyskie spotkanie z silną drużyną Turcji. Polki przegrały oficjalną część spotkania 0:3, a potem w dodatkowych setach wygrały 2:0.


Proszę o ocenę pierwszej, oficjalnej części spotkania.

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski kobiet: – Mecz, który weryfikuje naszą pozycję. Przede wszystkim odbiegaliśmy od rywalek w zagrywce i bezpośrednich błędach w przyjęciu i ataku, ale już taki jest układ sił między nami a Turcją. Pracujemy dalej, by to zniwelować. Myślę, że wynik w setach pierwszym i trzecim był lepszy niż nasza gra.Kolejne, dodatkowe partie były już pomyślne. Pan i trener Turcji dokonaliście wielu zmian. Mamy większy potencjał w kwadracie niż Turczynki?

– Po naszej stronie było więcej zawodniczek doświadczonych niż po stronie gości. Iza Bełcik, Iza Kowalińska, Agata Durajczyk mają już na tyle doświadczenia, by poradzić sobie z młodymi siatkarkami z Turcji, ale to jest bardzo ważne, by po trzech nieudanych setach wejść na boisko i odwrócić przebieg gry. Jestem za to pełen uznania dla dziewczyn.

Może na poziom gry polskiego zespołu miał wpływ etap przygotowań, na którym jesteście. Brakowało świeżości?

– Obydwie drużyny są w podobnej fazie przygotowań i widać było brak świeżości z obydwu stron. Tak więc takie tłumaczenie jest nieuzasadnione. Pracujemy nad pierwszą piłką, nad współdziałaniem blok – obrona, ale widać było w niektórych elementach różnicę techniczną.

Czy w niedzielę będzie pan dokonywał istotnych zmian w wyjściowym składzie?

To już jest ten moment, kiedy staramy się wypracować ten podstawowy skład. Dlatego wyjdziemy w niedzielę w najmocniejszym zestawieniu.

Czy dobrze się gra kadrze narodowej w Węgierskiej Górce?

– Bardzo lubię Beskidy, Szczyrk i jego okolice. Cieszę się, że gramy blisko naszej bazy przygotowań. W Węgierskiej Górce naprawdę jest znakomita organizacja i klimat dla siatkówki. Dopisali kibice. Jestem pod wrażeniem gościnności i z tego miejsca dziękuję gospodarzom za serdeczne przyjęcie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved