Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Daiana Muresan: Czułam, że potrzebna jest mi zmiana

Daiana Muresan: Czułam, że potrzebna jest mi zmiana

fot. frvolei.ro

Siatkarki Budowlanych Łódź rozegrały pierwszy przedsezonowy sparing i pokonały I-ligową drużynę z Polic 3:1. Do drużyny dołączyła już atakująca Daiana Muresan. - Czułam, że potrzebna jest mi zmiana - mówi rumuńska atakująca łódzkiego zespołu.

To twój pierwszy dzień w Łodzi, z nowym zespołem. Jakie odniosłaś pierwsze wrażenie?

Daiana Muresan: – Moje pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. To mój pierwszy dzień tutaj i już czuję się bardzo dobrze, poznałam wszystkie dziewczyny, członków sztabu szkoleniowego. Naprawdę to był dla mnie miły dzień.

Dopiero dołączyłaś do zespołu, a od razu czekały cię meczowe emocje…

– Tak, zupełnie się tego nie spodziewałam, że tak się ułoży ten dzień. To była dla mnie bardzo pozytywna niespodzianka. Przyjechałam tutaj po dwóch miesiącach wakacji, kiedy mogłam „naładować baterie” i nie mogę się doczekać, żeby znów wrócić do treningów. Oczywiście dziewczyny z zespołu są już o krok dalej ode mnie, jeśli chodzi o przygotowania do sezonu, ale myślę, że zachowując trochę cierpliwości, szybko uda mi się to nadrobić i dorównać do reszty zespołu.

Dlaczego zdecydowałaś się zagrać właśnie w Polsce?

– Kiedy skończyłam ostatni sezon we Włoszech, czułam, że potrzebna jest mi zmiana. Chciałam doświadczyć czegoś nowego, co pozwoliłoby mi grać na jeszcze wyższym poziomie. Wtedy moją pierwszą myślą odnośnie kraju, w którym chciałam kontynuować karierę, była właśnie Polska. Miałam również oferty z Turcji, ale bardzo spodobał mi się projekt zespołu budowanego w Łodzi i cieszę się, że mogę być jego częścią.

Co wiedziałaś o swoim nowym zespole przed przylotem do Łodzi? O samej lidze miałaś już okazję dowiedzieć się wiele, kiedy występowałaś w drużynie z Białegostoku.

– Tak, to było 5 lat temu, to dla mnie dość dawna historia… Szczerze mówiąc, przed przyjazdem tutaj nie wiedziałam zbyt wiele o zawodniczkach. Poza Pavlą Vincourovą, rozgrywającą, z którą grałam w poprzednim sezonie we Włoszech, w Scandicci. Wiem również, że razem z nami grać będzie Sylwia Pycia, mieliśmy okazję widzieć się podczas igrzysk europejskich w Baku.

Czego oczekujesz po nadchodzącym sezonie?

– Myślę w ten sposób – jeśli od samego początku, na każdym treningu będziemy dawać z siebie wszystko i uda się nam to potem przełożyć na boisko, to wyniki będą mówiły same za siebie. Musimy skupić się na treningach, w każdym meczu grać od pierwszej do ostatniej piłki i wtedy przyjdą zwycięstwa. Na tym etapie ważna jest także cierpliwość, bo wiem, że od ostatniego sezonu praktycznie połowa drużyny to nowe zawodniczki i musimy potrafić zrozumieć się na boisku, co na pewno zajmie trochę czasu, ale jestem dobrej myśli.

W Polsce mówi się, że siatkówka jest sportem narodowym, na mecze przychodzi mnóstwo ludzi. Dodatkowo w Łodzi mecze Orlen Ligi rozgrywane są w ogromnej hali.

– Tak, słyszałam, że na mecze przychodzi ponad 2000 kibiców, dla mnie to prawdziwe szaleństwo. Nie mogę się doczekać, by móc zagrać w Atlas Arenie. Przyleciałam do Łodzi dzisiaj po południu i jeszcze nie miałam okazji zobaczyć tego obiektu. Jestem bardzo podekscytowana tym, że mogę tutaj być i zagrać w Orlen Lidze.

Czy miałaś już okazję zobaczyć coś w Łodzi? Odnalezienie się w tak dużym mieście to będzie dla ciebie pewna nowość?

– Widziałam już Manufakturę i jest to naprawdę piękne miejsce. Prosto z lotniska przyjechałam spotkać się z dziewczynami z zespołu. Później udałyśmy się do Manufaktury, żeby ustalić pewne rzeczy i wróciłyśmy na trening. Ten dzień „zleciał” mi bardzo szybko. Ale na pewno w wolnym czasie w weekend będę miała czas, by lepiej poznać to miasto. To pierwszy raz, kiedy gram w dużym mieście, zazwyczaj moje poprzednie kluby były związane z mniejszymi miejscowościami. Myślę jednak, że szybko przyzwyczaję się do nowego miejsca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved