Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Bartosz Kurek: Ważne, że kontynuujemy passę zwycięstw

Bartosz Kurek: Ważne, że kontynuujemy passę zwycięstw

fot. Joanna Skólimowska

- Ważne, że wygraliśmy, że kontynuujemy tę passę zwycięstw, bo takie mecze są bardzo ważne, szczególnie na takim turnieju, gdzie liczy się każdy set - powiedział po meczu z Iranem Bartosz Kurek. Polacy przegrywali już 0:2, ale zdołali odrobić straty i wygrać spotkanie 3:2.

Polacy rozegrali kolejne ciężkie spotkanie w Pucharze Świata. Przegrywali już 0:2 z Iranem i niewiele brakowało, by mecz zakończył się niekorzystnym rezultatem. Na szczęście biało-czerwonym udało się wrócić do gry i wygrać w tie-breaku. – Szczerze mówiąc, nie bardzo mnie to teraz interesuje, jak nam się udało wrócić do meczu, ważne, że wygraliśmy, że kontynuujemy tę passę zwycięstw, bo takie mecze są bardzo ważne, szczególnie na takim turnieju, gdzie liczy się każdy set, każdy mecz waży – powiedział po meczu Bartosz Kurek. Myślę, że to jest dobry znak, że w takim spotkaniu, które zaczęliśmy słabo, kiedy nam nie szło, potrafiliśmy się przełamać w trakcie. Oczywiście mam nadzieję, że nie będziemy mieć takich problemów w dalszej fazie turnieju, ale dobrze, że mamy w zanadrzu jeszcze tę siłę mentalną, która nas niesie.

To właśnie psychika oraz gra zespołowa są najmocniejszymi stronami polskiego zespołu i z tą opinią zgodził się także atakujący polskiego zespołu. – Naprawdę jest to grupa bardzo zgrana poza boiskiem, ale to co najważniejsze, także na boisku. Pomagamy sobie, gramy od początku do końca razem, nikt na nikogo się nie obraża, nawet po jakichś ostrzejszych słowach czy reprymendzie zawsze jesteśmy skoncentrowani, chcemy wygrać, a to jest ważne – podkreślił.

Spotkanie z Iranem było kolejnym trudnym sprawdzianem dla biało-czerwonych, w którym musieli dać z siebie wszystko, by wygrać. – Myślę, że te ostatnie trzy mecze, poczynając od Rosjan, potem Argentyna, w końcu Iran, to były naprawdę pojedynki na wysokim poziomie siatkarskim i na wysokim poziomie emocjonalnym. Każde zwycięstwo na pewno jest dla nas bardzo ważne – zapewnił Kurek.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Stephane’a Antigi będzie drużyna z Wenezueli, która przynajmniej w teorii nie powinna sprawić naszym siatkarzom aż takich problemów jak Iran. Jednak nie będzie można sobie pozwolić na pewno na żadne chwile dekoncentracji. – Jeśli nie wyjdziemy i nie zaprezentujemy swojej siatkówki, to będziemy się na pewno męczyć. Myślę, że przypomnimy sobie jeszcze o tym w szatni i wyjdziemy na pewno skoncentrowani – zapowiedział Bartosz Kurek.

*w Hamamatsu rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved