Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Dwie polskie pary poza turniejem, jedna w ćwierćfinale

Soczi Open: Dwie polskie pary poza turniejem, jedna w ćwierćfinale

fot. archiwum

Maciej Kosiak i Maciej Rudol nie dali rady parze rosyjskiej i zakończyli turniej w Soczi na I rundzie. W II rundzie Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zatrzymani zostali przez Kazachów. Za to Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz awansowali do ćwierćfinału.

Oleg Stojanowskij i Artiom Jarzutkin byli przeciwnikami Macieja Kosiaka i Macieja Rudola w I rundzie pucharowej turnieju Soczi Open. Mecz z gospodarzami Polacy rozpoczęli bardzo dobrze, od wygranego seta do 18, jednak w drugiej partii biało-czerwonym wyraźnie już brakowało sił. Rosjanie przejęli inicjatywę i zrewanżowali się naszym siatkarzom, wygrywając drugą partię do 15. W tie-breaku Polacy walczyli do końca, nie byli jednak w stanie pokonać lepiej tego dnia dysponowanych rywali i pożegnali się z turniejem.

W drugiej rundzie o ćwierćfinał Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrali z Aleksiejem Sidorenko i Aleksandrem Diaczenko z Kazachstanu. Kazachowie w fazie grupowej musieli już uznać wyższość innego polskiego duetu, dlatego do starcia w I rundzie przystąpili jeszcze bardziej zmobilizowani. Nasi reprezentanci próbowali dotrzymać im kroku, ale nie potrafili znaleźć skutecznej recepty, by odskoczyć od przeciwników. Co więcej, to rywale wypracowali sobie niewielkie prowadzenie, które utrzymali do końca premierowej odsłony, wygrywając ją do 18. Dzięki temu w drugim secie poczynali sobie na piasku jeszcze pewniej, a im bliżej jego końca, tym biało-czerwoni mieli trudności ze zdobywaniem punktów, w efekcie czego również tę partię przegrali do 18 i pożegnali się z turniejem.Z kolei Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz o ćwierćfinał walczyli z Austriakami Tobiasem Winterem i Lorenzem Petutschingiem. Biało-czerwoni w mecz weszli bardzo skoncentrowani, starając się szybko narzucić przeciwnikom swój rytm gry. Ta sztuka im się udała, gdyż uciekli Austriakom na kilka punktów i do końca premierowej odsłony nie pozwolili się dogonić. Wygrana do 16 jeszcze bardziej ich podbudowała, a od pierwszych minut drugiego seta zupełnie przejęli inicjatywę na boisku. Pojedyncze udane zagrania rywali nie były w stanie zagrozić Polakom, którzy punkt po punkcie przybliżali się do awansu do ćwierćfinału. Ostatecznie w drugiej partii rozgromili przeciwników do 10 i jako jedyna polska para zameldowali się w czołowej ósemce zawodów.

I runda:
Kosiak/Rudol POL [13] – Stojanowskij/Jarzutkin RUS [18] 1:2
(21:18, 15:21, 12:15)

II runda:
Łosiak/Kantor POL [5] – Sidorenko/Diaczenko KAZ [11]  0:2
(18:21, 18:21)

Kądzioła/Szałankiewicz POL [6] – Winter/Petutschnig AUT [21] 2:0
(21:16, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved