Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarski dzień na EXPO Mediolan 2015

Siatkarski dzień na EXPO Mediolan 2015

fot. Dariusz Lewandowski

Światową wystawę EXPO 2015 w Mediolanie odwiedzają setki tysięcy osób, na tych, którzy przybędą na teren wystawy w niedzielę 13 września, czekać będą siatkarskie niespodzianki, m.in. puchar, który zdobyła reprezentacja Polski, wygrywając MŚ.

Wystawa EXPO to wydarzenie na skalę światową. Prezentowane są na niej poszczególne kraje i ich osiągnięcia. W tym roku hasłem przewodnim wystawy odbywającej się raz na kilka lat jest „Wyżywienie planety, energia dla życia”.

W niedzielę 13 września zaplanowano na EXPO Dzień Polski i tego właśnie dnia wystawę odwiedzą zwycięzcy największego turnieju minisiatkówki Kinder + Sport Cup. W tegorocznej edycji turnieju organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero udział wzięło ponad 40 000 młodych siatkarzy i siatkarek. Do wielkiego finału, który odbywał się w Krakowie, awansowało blisko 1500 z nich, którzy przez trzy dni rywalizowali o miejsca oraz wspaniałe nagrody. Nagrodą główną w tym roku był wyjazd na wystawę EXPO w Mediolanie. To jedna z wielu atrakcji, które czekają na najlepszych młodych sportowców – na miejscu spotkają ambasadora programu Kinder + Sport – 450-krotnego reprezentanta Polski – Piotra Gruszkę, rozegrają pokazowe mecze siatkówki z młodymi siatkarzami z Włoch na terenie pawilonu Kinder + Sport oraz będą gośćmi pawilonu Polski.

Razem z najlepszymi siatkarzami do Mediolanu przybędzie puchar za zwycięstwo reprezentacji Polski w mistrzostwach świata siatkarzy, które w ubiegłym roku odbywały się w Polsce. Puchar będzie prezentowany przez cały dzień i każdy będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jak wygląda najważniejsze trofeum w siatkówce męskiej.

To pierwszy raz, kiedy najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki będą mogli odwiedzić wystawę EXPO, w ubiegłych edycjach nagrodami były wyjazdy na mecze reprezentacji Polski, odwiedziny w najlepszych klubach siatkarskich i spotkania ze słynnymi siatkarzami.

Turniej z roku na rok osiąga większą skalę i dochował się już pierwszych reprezentantów kraju, m.in. zwycięzca dwóch edycji Pucharu Kinder + Sport Kamil Droszyński zdobył w tym roku mistrzostwo świata kadetów i tytuł najlepszego rozgrywającego turnieju, który odbył się niedawno w Argentynie.Atrakcji podczas wyjazdu najlepszych młodych adeptów siatkówki nie zabraknie – oprócz wystawy światowej EXPO przewidziano również wizytę w siedzibie głównej firmy Ferrero oraz zwiedzanie Muzeum Egipskiego w Turynie.

Więcej o turnieju www.kindersport.pl

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved