Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Kontynentalny: Polki walczą w 4. rundzie

Puchar Kontynentalny: Polki walczą w 4. rundzie

Dwie polskie pary rywalizują w Pucharze Kontynentalnym, którego zwycięzca uzyska awans do igrzysk olimpijskich. Polki jak do tej pory radzą sobie znakomicie i w rundzie finałowej wygrały swoje spotkania.

W rywalizacji półfinałowej, w której dwa zwycięstwa dają możliwość gry o awans do kolejnej rundy zawodów, Polki spisały się znakomicie i już po dwóch spotkaniach zameldowały się w finale. Rywalkami biało-czerwonych były gospodynie, siatkarki z Izraela. Jednak pomimo atutu w postaci dopingu własnej publiczności Aliona Cherkez i Einav Muhrarer nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z najbardziej utytułowaną polską parą plażową. Kinga Kołosińska wraz z Moniką Brzostek pewnie wygrały premierową odsłonę (21:7). Przeciwniczki postawiły wszystko na jedną kartę, dzięki czemu w drugiej odsłonie gra znacznie się wyrównała, ale Polki zdołały utrzymać koncentrację do końca i zakończyć całe spotkanie w dwóch setach (21:19).

Więcej sił kosztował nasz młodzieżowy duet mecz przeciwko Jennifer Guz i Yael Yellin. Pierwszy set przebiegał pod dyktando pary Gruszczyńska/Baran, ale podobnie jak w przypadku meczu rozgrywanego wcześniej przez ich koleżanki siatkarki z Izraela po przegranej partii przystąpiły do kolejnej odsłony jeszcze bardziej zmotywowane. Udało im się doprowadzić do tie-breaka (19:21), w którym obie strony do samego końca nie odpuszczały. Tym razem lepsze w końcówce były Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran, zapewniając polskiej reprezentacji miejsce w finale 4. rundy Pucharu Kontynentalnego. Przypomnijmy, że z każdej grupy, a są ich cztery, awans do turnieju finałowego uzyskają dwie nacje.

Półfinały:
Gruszczyńska/Baran POL [2] – Guz/Yellin ISR [7] 2:1
(21:16, 19:21, 16:14)
Kołosińska/Brzostek POL [1] – Cherkez/Muharer ISR [8] 2:0
(21:7, 21:19)

W finale obie pary po raz kolejny spisały się bardzo dobrze i wygrały swoje mecze w rywalizacji finałowej. O przepustkę do igrzysk olimpijskich czeka je jeszcze daleka droga. W przyszłym roku zostanie rozegrany kolejny turniej eliminacyjny, a jego zwycięzca uzyska awans do igrzysk olimpijskich w Brazylii. Duet Gruszczyńska/Baran stoczył niezwykle zacięty i wyrównany pojedynek ze Słowaczkami Dubovcovą/Nestarcovą. Pierwszego set wyraźnie wygrała para naszych południowych sąsiadów. Riposta polskiej pary była natychmiastowa i po zaciętej walce Polki wygrały 21:19. O końcowym zwycięstwie miał zadecydować tie-break. W nim lepsze były Polki, które awansowały do kolejnej rundy.

Para Kołosińska/Brzostek od samego początku dominowała na boisku w spotkaniu z innym słowackim duetem Siposova/Behunova i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Rywalki ze Słowacji nie potrafiły przeciwstawić się naszej parze i pierwszego seta wysoko przegrały w stosunku 10:21. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie i polski duet nadal przewyższał słowacką parę. Zwycięstwo 21:14 sprawiło, że polski duet awansował do kolejnej rundy eliminacji do IO w Brazylii.