Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Earvin N’Gapeth: Mamy bardzo duży potencjał

Earvin N’Gapeth: Mamy bardzo duży potencjał

fot. FIVB
Obecnie pracujemy nad naszą dojrzałością na boisku. Coraz bardziej staramy się panować nad naszą frustracją, która jest widoczna. Mamy młody zespół i postaramy się to wykorzystać podczas mistrzostw Europy - powiedział Earvin N'Gapeth.

W weekend rozegraliście dwa sparingi przeciwko Brazylijczykom..

Earvin N’Gapeth: – Reprezentacja Canarinhos to najbardziej utytułowana drużyna świata, zajmująca obecnie 1. miejsce w rankingu FIVB, dlatego zawsze warto się z nią zmierzyć. Cieszymy się z możliwości rozgrywania spotkań sparingowych z tak mocnymi przeciwnikami, bo jeszcze dwa czy trzy lata temu nie mieliśmy takich propozycji.Na czym skupiacie się na treningach?

– Pracujemy przede wszystkim nad naszą dojrzałością na boisku. Jako że jesteśmy młodym zespołem, bywa z tym różnie, co szczególnie potrafią wykorzystywać tak doświadczeni przeciwnicy, jak Brazylia. Z tego względu staramy się coraz bardziej panować nad naszą frustracją na boisku, która momentami jest widoczna, przede wszystkim ze względu na nasz młody wiek.

Francja zajęła 2. miejsce na mistrzostwach Europy 2009, w tym roku chcecie poprawić ten wynik?

– Myślę, że nas na to stać, co przede wszystkim udowodniła nasza postawa w Lidze Światowej, gdzie ostatecznie udało się nam stanąć na najwyższym stopniu podium. Mamy młody zespół z ogromnym potencjałem i postaramy się to wykorzystać.

Mimo zwycięstwa w Lidze Światowej wasza pozycja w rankingu FIVB nie uległa wielkiej zmianie..

– Zgadza się, dla nas wygląda to jak błąd w regulaminie obowiązującym w LŚ. Zdaje się, że FIVB nie przewidziało sytuacji, w której zespół rozpoczynający rozgrywki w drugiej dywizji jest w stanie odnieść zwycięstwo w turnieju Final Six. Oczywiście byliśmy sfrustrowani tym faktem, jednak w przyszłym roku rozpoczniemy grę w pierwszej dywizji i będziemy mogli powtórzyć sukces z tego sezonu, który tym razem byłby znacznie lepiej punktowany.

Dużo mówi się o tobie również w kontekście pozasportowym, mam tu na myśli m.in. incydent z pracownikiem kolei na dworcu w Paryżu..

– Bardzo żałuję tego typu sytuacji, tym bardziej że kiedy są one przedstawiane w mediach, nabierają całkiem nowych proporcji, wszystkie historie są mocno ubarwiane. To bardzo negatywnie oddziałuje na moją rodzinę, przez co jest mi tym bardziej przykro.

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved