Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Benjamin Toniutti: Ranking FIVB to jakiś absurd

Benjamin Toniutti: Ranking FIVB to jakiś absurd

fot. FIVB

Rozgrywający reprezentacji Francji, Benjamin Toniutti, przyznał, że nie wszystkie wnioski włodarzy FIVB są dla niego zrozumiałe. - Już wcześniej słyszeliśmy, że decyzja o przyznaniu nam 9. miejsca może zostać podjęta. Mimo wszystko to jakiś absurd - powiedział.

Do reprezentacji Francji wrócił Pierre Pujol, jak do tego podchodzisz?

Benjamin Toniutti: – Myślę, że to zdecydowane wzmocnienie naszej drużyny. Po bardzo udanym sezonie z AS Cannes zasłużył na miejsce w reprezentacji Francji. Pierre jest z nas najstarszy, więc jego doświadczenie z pewnością pomoże nam w podnoszeniu poziomu naszego zespołu.

Jak zareagowałeś na nowy ranking FIVB, w którym mimo wygranej w Lidze Światowej zajmujecie dopiero 9. pozycję?– Nie było to dla nas zaskoczeniem, ponieważ już wcześniej słyszeliśmy, że taka decyzja może zostać podjęta. Mimo wszystko to jakiś absurd. Rosjanie wygrali jedno spotkanie i zdobyli więcej punktów w rankingu niż my, którzy zakończyliśmy na swoją korzyść aż 17 z 19 meczów. Ciężko się nam z tym pogodzić, czujemy się oszukani. Wiemy jednak, że nie możemy oczekiwać pomocy z żadnej strony, ponieważ nasza federacja nie ma mocnej pozycji w FIVB.

To nie zmniejsza waszego entuzjazmu zwycięstwem?

– Absolutnie nie. Teraz mamy w głowach tylko myśl o kolejnych wygranych. Wspólnie odniesione zwycięstwo w Lidze Światowej było dla nas tak ogromnym i intensywnym przeżyciem, że jesteśmy gotowi zrobić wszystko, żeby sięgnąć po kolejne medale na arenie międzynarodowej.

Zostałeś wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju Final Six…

– Znacznie bardziej ucieszyłem się z naszego zwycięstwa niż z tej nagrody indywidualnej, która mimo wszystko sprawiła mi wielką przyjemność. Zawsze miło jest być wyróżnionym, jednak był to tylko dodatek do wygranej w LŚ. Liczy się przede wszystkim zwycięstwo odniesione z kolegami.

Obejrzałeś już powtórkę waszego finału przeciwko Serbom?

– Nie, widziałem jedynie końcówkę trzeciego seta, która była dostępna w mediach społecznościowych. Za każdym razem, kiedy oglądam ten fragment, czuję takie same emocje i przechodzą mnie dreszcze.

 

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved