Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Wenezuelczycy jedynie tłem dla reprezentacji Iranu

PŚ: Wenezuelczycy jedynie tłem dla reprezentacji Iranu

Reprezentacja Wenezueli nie przypominała tym razem drużyny, która wczoraj postawiła tak wysoko poprzeczkę Argentyńczykom. Irańczycy kontrolowali przebieg spotkania od pierwszej piłki i ich zwycięstwo było niezagrożone aż do końca meczu.

Mecz znakomicie rozpoczęli faworyci do zwycięstwa w tym spotkaniu, zagrywka Milada Ebadipoura sprawiała problemy siatkarzom z Ameryki Południowej (2:0). Nie zawiódł także najlepiej punktujący zawodnik w reprezentacji Iranu, Amir Ghafour, po jego ataku wzdłuż linii obie ekipy zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Dopiero gdy skuteczną akcją w bloku popisał się Marouflakrani, Persowie powiększyli swoją przewagę. Wenezuelczycy nie utrzymali jakości przyjęcia, a mimo to zdołali doprowadzić do stanu 20:19 po tym, jak piłka po zagrywce Rodrigueza prześlizgnęła się po siatce, zaskakując rywali. Kolejne cztery oczka powędrowały jednak na konto Irańczyków, którzy wykorzystując błędy przeciwników, objęli prowadzenie w meczu (25:20).

W kolejnej odsłonie ponownie Wenezuelczycy musieli bardzo szybko odrabiać straty, bo dobra gra w obronie podopiecznych Slobodana Kovaca była wodą na młyn dla Irańczyków (4:1). Liderem swojej drużyny starał się być Kervin Pinerua, ale jego koledzy nie znajdowali recepty na powstrzymanie bezkarnego Ghafoura. Swoje umiejętności w bloku zademonstrował Montoya i wydawało się, że skazywani na pożarcie Wenezuelczycy nie powiedzieli w tym meczu jeszcze ostatniego słowa (8:7). Po raz kolejny zawiodło ich jednak przyjęcie zagrywki, piłki przechodzące były łatwym łupem dla siatkarzy z Iranu. Na drugiej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła aż sześć oczek. W końcówce Wenezuelczycy próbowali zaryzykować i włożyć więcej siły w swój serwis, ale to zagrywka w siatkę zakończyła drugiego seta (25:17).

Wprowadzony na boisko w trzecim secie Edson Gonzalez już na początku trzeciej partii przekonał się o sile irańskiego bloku (2:5). Ogromne kłopoty z wyprowadzeniem swojej akcji mieli Wenezuelczycy, kiedy w polu zagrywki pojawił się Farhad Ghaemi i losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte (13:6). Coraz częściej siatkarze z Ameryki Południowej zbyt miękko starali się kończyć swoje akcje, ręki nie wstrzymywali za to Irańczycy pewnie zmierzający do zwycięstwa. Jednostronnego seta pewnym zbiciem zakończył Ghaemi (25:15).

Iran – Wenezuela 3:0
(25:20, 25:17, 25:15)

Iran: Ghafour (13), Sayed (12), Mirzajanpour (10), Gholami (8), Ebadipour (4), Maroouflakrani (3), Marandi (libero) oraz Ghaemi (3), Mahdavi (1), Faezi, Alizadeh (libero), Senobar i Manavinezhad
Wenezuela: Pinerua (10), Martine (7), Marquez (6), Gonzalez F. (5), Quijada (3), Carrasco, Mata (libero) oraz Rodriguez (4), Gonzalez E. (4), Rivas (2), Baretto, Melean i Marquina (libero)