Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niespodzianka w czeskiej kadrze na mistrzostwa Europy

Niespodzianka w czeskiej kadrze na mistrzostwa Europy

fot. FIVB

Trener Zdeněk Šmejkal wybrał spośród szesnastu zawodników czternastu, którzy będą walczyć w jesiennych mistrzostwach Europy. Nie obyło się bez niespodzianek. - To nie była łatwa decyzja - przyznał szkoleniowiec naszych południowych sąsiadów.

Reprezentacja Czech tego lata rywalizowała w rozgrywkach Ligi Światowej w grupie D. Nasi południowi sąsiedzi uplasowali się na 3. miejscu, ustępując Francuzom i Japończykom. Do mistrzostw Europy trener Zdeněk Šmejkal prowadził przygotowania z grupą 16 zawodników, w większości z tymi, którzy walczyli podczas Ligi Światowej. W kadrze, która pojedzie do Bułgarii na mistrzostwa Starego Kontynentu, zabraknie ostatecznie Filipa Habra i Jiříego Vašíčeka. O ile brak tego drugiego wydaje się być zrozumiały z powodu ostatnich problemów zdrowotnych, o tyle nieobecność do tej pory pierwszego rozgrywającego reprezentacji jest zaskoczeniem. – Zdecydowałem się na parę rozgrywających, która najlepiej prezentuje się w zakresie komunikacji i współpracy z atakującymi. To nie była łatwa decyzja, ale po rozważeniu wszystkich kwestii postanowiłem postawić na Jakuba Janoucha i Pavela Bartoša – wyjaśnił szkoleniowiec.

W najbliższy weekend Czesi rozegrają dwa mecz kontrolne z Francuzami. W planach mają jeszcze trzy sparingi z Chorwatami, które zostaną rozegrane tuż przed turniejem. Wcześniej formę podopiecznych trenera Šmejkala sprawdzili Słowacy.

Podczas mistrzostw Europy Czesi walczyć będą w grupie A z gospodarzami – Bułgarami, a także z Niemcami i Holendrami. Przypomnijmy, że poprzednich mistrzostw Europy Czesi nie mogą zaliczyć do udanych, zajęli w nich ostatnie, 16. miejsce.Reprezentacja Czech na mistrzostwa Europy 2015:
Rozgrywający:
Jakub Janouch
Pavel Bartoš

Atakujący:
David Konečný
Michal Finger

Przyjmujący:
Kamil Baránek 
Adam Bartoš
Petr Michálek 
Tomáš Fila

Środkowi:
Aleš Holubec 
Jakub Veselý 
Jiří Král 
Radek Mach

Libero:
Martin Kryštof
Daniel Pfeffer

źródło: ceskatelevize.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved