Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > M. Kubiak: Argentyna zmusiła nas do gry na najwyższym poziomie

M. Kubiak: Argentyna zmusiła nas do gry na najwyższym poziomie

fot. Joanna Skólimowska

Polacy po wyrównanym meczu pokonali Argentyńczyków 3:1 i po trzech spotkaniach nadal są niepokonani. - Drużyna Argentyny zmusiła nas do gry na najwyższym poziomie - przyznał po meczu Michał Kubiak.

Stephane Antiga na konferencji prasowej podkreślił wysoką klasę przeciwnika, z którym w czwartek zmierzyli się Polacy. – Wiedzieliśmy, że Argentyna jest groźną drużyną. Świetnie spisała się w meczu z Iranem, więc musieliśmy zagrać najlepszą siatkówkę, na jaką nas stać – odniósł się do zaskakującego wyniku z I kolejki spotkań Pucharu Świata szkoleniowiec biało-czerwonych. – Ani przez chwilę nie oczekiwaliśmy, że będzie łatwo. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to walka i tak właśnie było. Julio Velasco zagrał innym ustawieniem, więc zaadaptowanie się do zmian zajęło nam chwilę. Cieszę się i ze zwycięstwa, i z tych trzech punktów, a także z tego, że mam teraz dzień odpoczynku dla zawodników – mówił zadowolony z postawy swoich podopiecznych trener reprezentacji Polski. Stephane Antiga zauważył również, że absencja Grzegorza Łomacza trochę pokrzyżowała mu szyki. – To nic bardzo poważnego i mam nadzieję, że już wkrótce będzie mógł zagrać, ale używam obydwu rozgrywających ze względów taktycznych, zatem sytuacja, w której mam mniej możliwych rozwiązań, jest dla mnie, jako trenera, trudniejsza – dodał Francuz.

Kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak, myślami wybiegł już do kolejnego pojedynku. – Czekamy już na spotkanie z Iranem i mamy nadzieję go pokonać – nie szybko, ale z pozytywnym dla nas wynikiem. Gratuluję drużynie Argentyny, bo zagrała świetną siatkówkę i zmusiła nas do gry na najwyższym poziomie – przyznał przyjmujący biało-czerwonych.

Julio Velasco mimo porażki swojego zespołu był zadowolony z tego, co Argentyńczycy zaprezentowali w dzisiejszym meczu. – Był to dla nas krok w dobrą stronę – ku dalszemu rozwojowi w tym turnieju. Być może zabrakło nam tych dwóch piłek, by rozegrać tie-breaka, ale tak czy inaczej było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Nadal musimy się rozwijać, mimo dobrej gry popełniliśmy błędy, których da się uniknąć. Przeciwko tak mocnym fizycznie drużynom musimy grać przy minimalnej liczbie własnych błędów, bo nie przełamiemy ich na siłę – wyliczał błędy popełnione przez jego podopiecznych szkoleniowiec reprezentacji Argentyny. – By nawiązać z nimi walkę na równym poziomie, musimy grać szybkim atakiem, przy dobrym przyjęciu i obronie, nie popełniając błędów. Chcemy poprawić te elementy i mam nadzieję, że mecz z Rosją będzie kolejnym krokiem w tym kierunku – dodał z nadzieją Velasco. W podobnym tonie wypowiedział się również Luciano De Cecco. Nie licząc pierwszego seta, zagraliśmy całkiem nieźle przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn świata, myślę więc, że dobrze się spisaliśmy – zakończył kapitan reprezentacji Argentyny.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved