Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zdzisław Gogol: Nasza praca idzie w dobrym kierunku

Zdzisław Gogol: Nasza praca idzie w dobrym kierunku

fot. Gracjan Broda

W Szkołach Mistrzostwa Sportowego praca wre, a młodzi zawodnicy ciężko trenują, aby w przyszłości dorównać swoim siatkarskim idolom. Uczniowie SMS-u w Świnoujściu wezmą udział w turnieju w Stavanger i będą trenowali w centralnym, norweskim SMS-ie.

Sukcesy seniorskiej oraz młodzieżowych reprezentacji Polski nie biorą się znikąd. Coraz lepiej wygląda wyszukiwanie talentów, do czego walnie przyczyniają się Siatkarskie Ośrodki Szkolne oraz regionalne Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jedna z nich od kilku lat istnieje w Świnoujściu. Obecnie funkcjonują po trzy klasy w liceum oraz w gimnazjum, a dodatkowo w szkołach podstawowych organizowane są Akademie Siatkówki. Praca w Świnoujściu pod okiem Zdzisława Gogola, Karola Janaszewskiego i Krzysztofa Dobka przynosi efekty, gdyż miejscowy Maraton z dobrej strony pokazał się na wszystkich szczeblach młodzieżowej rywalizacji w Polsce. – Nasza praca idzie w dobrym kierunku, bo Maraton w poprzednim sezonie był w dwóch finałach mistrzostw Polski – młodzików i kadetów, w których zajął odpowiednio czwarte i piąte miejsce, a w juniorach w półfinale mistrzostw Polski przegrał z zespołami z Gdańska i Jastrzębia-Zdroju, które później zostały srebrnymi i złotymi medalistami tego turnieju. Nasze zespoły zaszły bardzo daleko w hierarchii młodzieżowej, mimo że nie mamy żadnego możnego sponsora jak inne kluby młodzieżowe – wyjaśnia Gogol. – Nie boimy się rywalizować z innymi drużynami technologicznie, ale przegrywamy z nimi bazą oraz możliwościami organizacyjno-finansowymi. To są sprawy, które nie pozwalają nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydeł. Ale i tak mamy wizję dalszego rozwoju, a ostatnie sukcesy świadczą o tym, że obraliśmy dobry kierunek – dodaje były szkoleniowiec reprezentacji młodzieżowych.

Od kilku miesięcy świnoujski SMS nawiązał współpracę z centralną Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Norwegii. Jej efektem była wizyta Skandynawów w Polsce, za kilka dni z rewizytą do Skandynawii uda się trzynastu zawodników wraz z trenerami Dobkiem i Janaszewskim. – W lutym była w Świnoujściu grupa norweska. Przebywała u nas przez sześć dni. Chcielibyśmy z tamtejszą szkołą nawiązać szerszą współpracę. Jednak nie było nas stać finansowo na wyjazd do Norwegii, która jest bardzo drogim krajem. Ale dzięki wysiłkom rodziców, sponsorów, szkoły i klubu udało się zorganizować ten wyjazd – z radością opowiada Gogol. – W dniach 12-13 września weźmiemy udział w turnieju w Stavanger, gdzie co roku odbywają się zawody w wielu kategoriach wiekowych. W niedzielę wieczorem pojedziemy do ośrodka, w którym mieści się Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Będziemy w niej trenować, grać gry kontrolne i wymieniać poglądy na temat szkolenia – komentuje trener. Jego zdaniem możliwość ponownego sprawdzenia się uczniów SMS-u w Świnoujściu ze skandynawskimi rówieśnikami obu stronom powinna wyjść na dobre. – Norwegowie nie są potentatem w siatkówce halowej, ale na potrzeby rywalizacji będzie to dobry przeciwnik. Będzie to dla nas ciekawe przeżycie szkoleniowe. Norwegowie bardzo chcą się z nami konfrontować, bo wiedzą, że w Polsce jest siatkówka na wysokim poziomie – kończy Gogol.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved