Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Trzy polskie pary walczą w turnieju głównym

Soczi Open: Trzy polskie pary walczą w turnieju głównym

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor rozgrywki grupowe w turnieju Soczi Open rozpoczęli od wygranej z rosyjską parą Barsouk/Koszkariew. Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła pokonali choć nie bez problemów parę z Chin, z kolei Maciej Kosiak i Maciej Rudol ograli Greków.

Walczący o kwalifikację olimpijską Bartosz Łosiak i Piotr Kantor rywalizację w grupie E turnieju Soczi Open rozpoczęli od gry ze znaną rosyjską parą Dimitrij Barsouk/Jarosław Koszkariew. Polacy do meczu z reprezentantami gospodarzy przystąpili bez żadnych kompleksów i narzucili im swój styl gry. Rosjanie mimo wysiłków nie byli w stanie sprostać w pierwszym secie biało-czerwonym i przegrali do 16. W drugiej partii również przewaga Łosiaka i Kantora znalazła swoje odzwierciedlenie w wyniku. Nasi reprezentanci pokonali rywali do 17 i wygrywając 2:0, zanotowali na swoim koncie pierwszą wygraną w grupie.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w swoim pierwszym meczu zmierzyli się z chińską parą Zhuoxin Li/Jian Li. Polacy nie weszli w ten mecz zbyt dobrze i już od samego początku oddali pole rywalom. Ci potrafili wykorzystać proste błędy naszych siatkarzy i zbudowali sobie przewagę punktową, którą dowieźli do końca seta, wygrywając go do 16. Na szczęście biało-czerwoni w drugiej partii wrócili do swojej gry i zrewanżowali się Chińczykom, wygrywając seta dokładnie w takim samym stosunku. O wygranej miał więc decydować tie-break, w którym nasi reprezentanci kontynuowali dobrą passę. Ostatecznie Polacy wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1.

Trzecia polska para – Maciej Kosiak i Maciej Rudol – nie chciała być gorsza od kolegów, więc z dużym animuszem przystąpiła do konfrontacji z greckim duetem Kotsilianos/Zoupanis, ale rywale także nie zamierzali oddawać pola bez walki. Długimi fragmentami walka toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczniejszej przewagi. W efekcie losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. W niej więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy triumfowali 21:19. Ale siatkarze z Hellady nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. W drugim secie próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale czujnie grający Polacy im na to nie pozwolili. Długimi fragmentami wynik oscylował wokół remisu, a do wyłonienia triumfatora tej części spotkania potrzebna była walka na przewagi. Z niej zwycięsko wyszli Kosiak z Rudolem, którzy triumfowali 22:20, tak więc wszystkie polskie pary zainaugurowały zmagania grupowe od sukcesu.