Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Radość Polaków, rozczarowanie Rosjan – komentarze po meczu

Radość Polaków, rozczarowanie Rosjan – komentarze po meczu

fot. archiwum

- Staraliśmy się grać jak najlepiej, ale to nie wystarczyło na pokonanie Polaków, którzy są jedną z najsilniejszych drużyn na świecie - powiedział po porażce z biało-czerwonymi lider sbornej w środowym spotkaniu, Dmitrij Muserskij.

Już w drugim meczu Pucharu Świata reprezentację Polski czekało nie lada wyzwanie, bowiem na jej drodze stanęli mistrzowie olimpijscy, z którymi podopiecznym trenera Antigi nigdy nie grało się łatwo. Tym razem walka również trwała do ostatniej piłki, ale po pełnym zwrotów akcji meczu Polacy wygrali 3:1. – To był świetny mecz przeciwko wspaniałym, rosyjskim zawodnikom, którzy są niezwykle wysocy i silni. Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy – zaznaczył środkowy biało-czerwonych, Karol Kłos.

Radości z ogrania sbornej nie krył Stephane Antiga, choć słodki smak zwycięstwa ewidentnie popsuła kontuzja Grzegorza Łomacza. – Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w pierwszym tak poważnym spotkaniu Pucharu Świata. Mieliśmy dziś niespodziankę w trakcie meczu, ponieważ trener Władimir Alekno zmienił ustawienia i nie byliśmy w pełni przygotowani na takie zagranie. To był ciężki mecz, ale moi zawodnicy pokazali charakter. Szkoda, że Grzegorz Łomacz doznał kontuzji. Mam jednak nadzieję, że będzie jeszcze mógł zagrać w turnieju – skomentował szkoleniowiec biało-czerwonych.

Odmienne nastroje panowały w rosyjskim obozie, który po raz kolejny w tym roku musiał uznać wyższość biało-czerwonych. Za kadencji trenera Antigi jest to już siódma wygrana Polaków nad sborną. – Gratuluję rywalom zwycięstwa. Zespół, który popełnia mniej błędów, wygrywa. Polacy popełnili ich mniej od nas i zasłużenie zwyciężyli – podkreślił Władimir Alekno, szkoleniowiec Rosjan. – Staraliśmy się grać jak najlepiej, ale to nie wystarczyło na pokonanie Polaków, którzy są jedną z najsilniejszych drużyn na świecie – dodał lider sbornej w środowym spotkaniu, Dmitrij Muserskij.źródło: fivb.org, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved