Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Argentyna wygrała z Wenezuelą, ale dopiero po tie-breaku

PŚ: Argentyna wygrała z Wenezuelą, ale dopiero po tie-breaku

Dość niespodziewanie siatkarze Argentyny mieli problemy w meczu z reprezentacją Wenezueli. Albicelestes przegrali pierwszego i trzeciego seta po zaciętych końcówkach i było już 2:1 dla rywali, ostatecznie jednak dwa punkty i wygraną zgarnęli Argentyńczycy.

Od początku pierwszego seta gra była bardzo zacięta, toczyła się punkt za punkt. Zarówno w zespole Argentyny, jak i Wenezueli było widać dużą determinację, by wygrać to spotkanie. W wenezuelskiej ekipie wyróżniał się Kervin Pinerua, a argentyńskiej Cristian Poglajen. Wyrównana gra utrzymywała się przez większość partii, dopiero w końcówce Wenezuelczycy niespodziewanie osiągnęli trzypunktową przewagę, która wydawało się, że wystarczy do wygranej. Argentyńczycy jednak obronili trzy piłki setowe i za sprawą Ezequela Palaciosa doprowadzili do remisu. Zatem wszystko musiała rozstrzygnąć gra na przewagi. Ostatecznie po bardzo dramatycznej walce lepsza okazała się Wenezuela, zwyciężając 32:30.

Druga partia początkowo była kontynuacją premierowego seta. Jednak po pierwszej przerwie technicznej podopieczni trenera Julio Velasco zaczęli dominować na boisku w każdym z elementów. Wenezuelczycy popełniali coraz więcej błędów, co tylko nakręcało grę ich rywala. Liderem argentyńskiego zespołu był Facundo Conte, który wyróżniał się zarówno w ataku, jak i bloku. Argentyna coraz pewniej kroczyła ku zwycięstwu, a Wenezuela pogrążona we własnych błędach i niemocy nie próbowała nawet ratować sytuacji w tym secie. Efektem tego była wygrana argentyńskiej ekipy 25:15.

W trzeciej odsłonie meczu Wenezuelczycy zmobilizowali się i już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Bohaterem tej reprezentacji był Willner Rivas, który skutecznie blokował i atakował, jak na zawołanie. Po regulaminowej przerwie trwał festiwal Wenezueli, która utrzymywała swoją wypracowaną wcześniej przewagę. Argentyna nie potrafiła przeciwstawić się w żadnym z elementów i nie mogła odnaleźć dyspozycji z poprzedniego seta. Dopiero akcje w wykonaniu Facundo Conte i Sebastiana Sole zniwelowały stratę i dały jeszcze szansę na wygraną. Jednak w wenezuelskiej ekipie grał świetnie dysponowany Kervin Pinerua i to właśnie ten zawodnik postawił kropkę nad i, Wenezuelczycy triumfowali 26:24.

Czwarta partia to doskonała gra Argentyny, która od początku narzucała swoje tempo gry. Facundo Conte prowadził swoją drużynę do zwycięstwa, kończył nawet najtrudniejsze ataki. Już na drugiej przerwie technicznej reprezentacja prowadzona przez trenera Julio Velasco miała siedmiopunktową przewagę, która wydawało się, że będzie wystarczająca do wygranej. Od tego momentu gra Wenezueli załamała się, mnożyły się błędy. Po chwili Argentyna zwyciężyła 25:13, dzięki czemu doprowadziła do tie-breaka.

Decydujący o losach spotkania set był początkowo zacięty, toczył się punkt za punkt. Tuż przed zmianą stron Argentyńczycy wypracowali sobie dwupunktową przewagę, którą następnie systematycznie powiększali. Wenezuela zaczęła popełniać błędy, a reprezentacja Argentyny wykorzystywała każdą nadarzającą się do zdobycia punktu szansę. W końcówce zdecydowanym liderem swojej ekipy był Sebastian Sole, który wspólnie z Facundo Conte przyczynił się do końcowego triumfu argentyńskiego zespołu. Podopieczni trenera Julio Velasco wygrali 15:10 i w całym meczu 3:2.

Wenezuela – Argentyna 2:3
(32:30, 15:25, 26:24, 13:25, 10:15)

Wenezuela: Pinerua (22), Gonzalez (7), Martine (7), Marquez (7), Carrasco (4), Quijada (4), Mata (libero) oraz Rivas (9), Gonzalez (4), Rodriguez (1), Rangel, Melean i Marquina (libero)
Argentyna: Poglajen (18), Solé (10), Ramos (5), Uriarte (3), Crer (3), Zornetta (2), Garrocq (libero) oraz Conte (17), De Cecco (7), Gauna (4), Palacios (3) i Closter (libero)